R5 5600X RTX 3070 sistem toplama

yeahxseen

Centipat
Vatan Bilgisayar'dan heyecan ve indirim nedeni ile yeni toplayacagım PC'nin sadece bazı parçalarını aldım, kafamda bazı soru işaretleri vardı da yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Aldığım parçalar.

ASUS VG27AQ monitör.
Corsair iCUE 220T kasa.
Corsair H100I sıvı soğutucu.
Thermaltake GF1 750W 80+Gold PSU.
ASUS TUF X570-PLUS anakart.
G.Skill 2x8GB 3600MHz CL16 RAM.
Kingston 1TB SC2500 SSD.

Piyasadaki Ryzen 5 5600X ve RTX 3070'lerin stok sıkıntılarından dolayı fahiş fiyatlara satıldığı düşündüğüm için o 2 parça için almadan önce yaklaşık 1-2 ay bekleme kararı aldım.

Soru1: Almış oldugum anakart herhangi bir güncelleme gerektirmeden 5600X'i çalıştırır mı?
Soru2: Ekran kartı konusunda ASUS TUF, MSI Gaming X Trio bunlardan hangisini tercih etmeliyim?
Soru3: RAM harici OC yapmayı düşünmüyorum, PSU'da sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına cevap vereyim eğer FPS için diyorsan 1-2 FPS fark eder anca. Ayrıca güncelleme gerektirmeden anakart çalıştırır işlemcini. Ayrıca sistem süper ötesi. Güç kaynağı (PSU)yeterlidir overclock için ama 800 Watt vs 850 Watt alırsanız daha iyi olur. Ama sıkıntı olmaz.

Ekran kartına cevap vereyim eğer FPS için diyorsan 1-2 FPS fark eder anca. Ayrıca güncelleme gerektirmeden anakart çalıştırır işlemcini. Ayrıca sistem süper ötesi. Güç kaynağı (PSU)yeterlidir overclock için ama 800 Watt vs 850 Watt alırsanız daha iyi olur. Ama sıkıntı olmaz.
Ekran kartı ve işlemcibharici bütün parçaları indirimi kaçırmamak için aldım fakat bunların birbirine uyumu konusunda satıcıya pek güvenesim gelmedi o yüzden teyit amaçlı burdan sormak istedim

Geri
Yukarı