RTX 3070'den RTX 4090'a geçince bilgisayar kapanıp açılıyor

Sabura48

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. RTX 3070 kullanıyordum. Yeni model Palit RTX 4090 gamerock aldım. Kasaya monte ettim herhangi bir sorun olmadı bilgisayarı açtım sürücü güncellemelerini yaptım. 5 dakikalık stres testine soktum en fazla 450 watt çektiğimi sıcaklığın da 66'larda gezdiğini gördüm. Sonra Marvel Spider-Man oyununa gireyim dedim ana menüdeyken sistem bir anda kapandı. Geri açıldığında bilgisayar sorun giderme ekranı geldi yeniden başlat seçeceğine tıkladığımda sistem kendini kapatti geri açarken bir daha kapandı. Sistemi başlatmaya çalışıyorum 10 dakikada bir anca başlıyor. Başlar başlamaz kapanıyor. Yardımcı olabilecek var mıdır? PSU yetersiz geldiği için mı oluyor bu acaba?

PSU: XPG Core Reactor 850watt 80+ Gold modüler.
CPU: Ryzen 5600X.
Anakart: MSI B550 Tomahawk.

Hocam sorunun sebebi nedir sizce?

DDU ile sürücüyü sıfırlayıp kurdun mu? PSU ile problem olduğunu düşünmüyorum açıkçası. OCCT testinde GPU testini yapar mısın herhangi bir problem olacak mı?

Bu PSU kaliteli. Normalde yetmesi gerekir. Olay Görüntüleyici üzerinden de kontrol edin. Kernel Power hataları varsa PSU veya GPU olabilir.

Palit için ekstra bakmadım 850 yetiyor diye biliyorum
850 Yeterli. Zaten Marvel-Spiderman'da 450W kullanmaz o kart 250-300W arası gider gelir.

Diğer sistem parçaları neler?

Dediğim gibi kartında sorun var demiyorum ama ileride büyük ihtimalle sorun çıkaracaktır. O yüzden imkanın varsa iade et.

Geri
Yukarı