RTX 3070'li sistem toplama

Dayex

Hectopat
Merhabalar. Ben 3070'li PC toplama gibi bir niyetim vardı fakat stok sorunları vs. ortaya çıktı ve şimdi bu durumdayız. Yakın bir zamanda da bu sorunun düzelmeyeceğini tahmin ederek bu konuyu açıyorum. Bu konuyla ilgili bir fikriniz varsa ona göre hareket edeyim. Öncelikle belirteyim PC toplama konusu hakkında çok fazla bir bilgim yok, o yüzden foruma başvuruyorum.

pc1.png

pc2.png

pc3.png

pc4.png

Yukarıdaki 3 tane küçük resim İtopya mağazasındaki ürünler ve kesinlikle fiyatlarına değmediğini düşünüyorum. Sonrasında GameGaraj, İncehesap, Sinerji gibi firmalara baktım ama çok değişen bir şey yoktu. Sonrasında daha önce gördüğüm Molecule Gaming adlı site geldi ve 3070 ve AMD 5600X'li bir sisteme denk geldim ve özelleştirerek bu fiyata ulaştım. İtopya'daki PClere bakıldığı zaman daha fiyat performans bir sistem olduğunu düşünüyorum. ( Bu arada 5900X'i fantezisine koymuştum ama öbür PC'ler ile aynı fiyat olunca değiştirmedim. Saçma bir seçenekse lütfen söyleyin.) Uzun lafın kısası sizce bu stok sorunları ne zaman biter? Cevap olumsuz ise bu PC alınabilir mi? Daha iyi seçenekleriniz varsa cevap olarak bekliyorum.

3070'li bir sistem için 25-30 bin TL biraz fazla. Bunu düşünebilirsiniz:
Evet sistem gayet fiyatına göre iyiymiş. Uzun bir süre daha pc almayacağım için 3600 Mhz RAM ve yeni nesil bir işlemci düşünmüştüm ben.(5600X gibi) Öneri için teşekkürler.

Evet sistem gayet fiyatına göre iyiymiş. Uzun bir süre daha pc almayacağım için 3600 Mhz RAM ve yeni nesil bir işlemci düşünmüştüm ben.(5600X gibi) Öneri için teşekkürler.
Hocam dediğim gibi 3070 için 25-30 bin TL'ler çok büyük paralar. Eğer bütçeniz 25-30 bin ise bu düzenlemeler ile bu sistemlerden birini almanızı öneririm:
1623057311144.png

1623057499137.png

Geri
Yukarı