RTX 3070Ti ikinci el sistem iyi mi?

kjaerbye33

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık iki, iki buçuk ay önce toplanmış hazır bilgisayar satın aldım. Fiyatı 25.000 TL olmak üzere görüşlerinizi merak ediyorum. Sizce hata mı yaptım yoksa fiyat performans olarak iyi mi? Bilgisayarı aldıktan sonra hiç teste falan sokmadım, performansını denemedim. Önerdiğiniz bir şeyler var mı? Biraz bu konulara uzak olduğum için fazla bir bilgim yok. Bilgisayarı satan kişi aile dostumuz olduğu için lafına güvenerek aldım.

Bazen ekran gidip geliyor. Siyah ekran geliyor yaklaşık bir, iki saniye sonra tekrar ekran geliyor. Bazen de ekrana griyimsi yatay çizgiler gelip salise içinde kayboluyor. Anlamış değilim. İlk zamanlarda bu yoktu sonralardan oluşmaya başladı.

2.jpg

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    145,7 KB · Görüntüleme: 109
  • x (1).jpg
    x (1).jpg
    173,3 KB · Görüntüleme: 103
  • x (2).jpg
    x (2).jpg
    156,9 KB · Görüntüleme: 104
  • x (3).jpg
    x (3).jpg
    164,7 KB · Görüntüleme: 101
  • x (4).jpg
    x (4).jpg
    165 KB · Görüntüleme: 104
  • x (5).jpg
    x (5).jpg
    160,1 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba kusucam hocam. Benzer sistemi ben 18-19k'ya topluyorum... Bu ne kadar kötü bir kasa hem, anakartı en giriş seviyesi tutmuşlar... PSU C4 olma ihtimali var gibi.
Fanların hava akışı yok resmen süs duruyorlar hepsi egzoz görevi görüyor... Utanç kaynağı.

Ek olarak : Apacer DRAM kullanmışlar. En ucuza kaçmak için 500 takla atmış gibi duruyor satıcı. Aynı şekilde de ekran kartı VRAM ve VRM açısından cehennemin dibini boylayan bir model.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık iki, iki buçuk ay önce toplanmış hazır bilgisayar satın aldım. Fiyatı 25.000 TL olmak üzere görüşlerinizi merak ediyorum. Sizce hata mı yaptım yoksa fiyat performans olarak iyi mi? Bilgisayarı aldıktan sonra hiç teste falan sokmadım, performansını denemedim. Önerdiğiniz bir şeyler var mı? Biraz bu konulara uzak olduğum için fazla bir bilgim yok. Bilgisayarı satan kişi aile dostumuz olduğu için lafına güvenerek aldım.

Bazen ekran gidip geliyor. Siyah ekran geliyor yaklaşık bir, iki saniye sonra tekrar ekran geliyor. Bazen de ekrana griyimsi yatay çizgiler gelip salise içinde kayboluyor. Anlamış değilim. İlk zamanlarda bu yoktu sonralardan oluşmaya başladı.

Eki Görüntüle 2093041

Hocam üzgünüm ki kazıklanmışsınız o paraya yorumlarda bahsedildiği üzere 4060 Ti'lı sistem alınabiliyordu ve halada alınabilir. Üzülmeyin ihtiyacınızı karşılar ama 20bin ₺ üzeri fiyata satabileceğinizi düşünmüyorum maalesef. 5K zarara girmişsiniz.

Oy ben bir de o sıvı soğutmayı uzaktan Aorus'a benzettim meğer Gamebooster'mış. Aile dostunuz bu fiyata monitör, klavye, fare, kulaklık falan da vermediyse aile boyu kazık atmış.

İlişkinizi tekrar gözden geçirin.

Geri
Yukarı