RTX 3080 ekran kartı 78 derece sıcaklık ve fan hızı nasıl?

darkkaos91

Kilopat
4K oyun içi değerler nasıl sizce fan hızı 92 ve sıcaklık 78 derece.

ggggggggggg.jpg

Aslında 72 dereceyi geçmiyordu sıcaklık fakat M.2 çoklu SSD blok taktım diğer PCI Express X16 ya ondan sebep ön taraftan sıcak havayı atamıyor nasıl bir yol izlemeyelim sizce.
Eki Görüntüle 2205775

Ön kısım hava girişi. Siz hava girişini tıkamışsınız bu sıcaklık değerleri iyi bile. Bu şartlar altında bu erkan kartının bu sıcaklıklarda çalışması bence gayet iyi. PCI express uzatma kablosu gibi bir şeye ihtiyacın var. L uçlu bir şey bulursan sorununu çözebilirsin.

Ön kısım hava girişi. Siz hava girişini tıkamışsınız bu sıcaklık değerleri iyi bile. Bu şartlar altında bu erkan kartının bu sıcaklıklarda çalışması bence gayet iyi. PCI Express uzatma kablosu gibi bir şeye ihtiyacın var. L uçlu bir şey bulursan sorununu çözebilirsin.

Nasıl uzatacağım var mı öyle bir aparat ekran kartı gibi takılıyor bende ki bu model.

İnternete PCI X16 uzatma kablosu diye arat yönüne dikkat ederek l girişli bir uzatma kablosu öneririm(l ucun uzama yönüne dikkat et ekran). Tabii varsa. Var mı bilmiyorum.

Bundan alsam olmaz mı acaba?

Kartı undervolt lu kullan. Birkaç FPS az alırsın ama kart çok daha serin çalışır. Benim 3080'nin tepe frekansını 1800 yaptım voltaji hatırlamıyorum, maksimum 65 derece.

Kartı undervolt lu kullan. Birkaç FPS az alırsın ama kart çok daha serin çalışır. Benim 3080'nin tepe frekansını 1800 yaptım voltaji hatırlamıyorum, maksimum 65 derece.

Underwolta gerek yok ki hocam ekran kartı önünü kapattığım için o kadar ısınıyor önüne açmak için uğraşıyorum durum bu şekilde. Ekran kartının ön 2 fanı tamamen kapalı durumda bunu mu almalıyım önünü açmak için nasıl bir yol izleyeyim?

441761855_1862860834138952_4751823077012569539_n.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı