RTX 3080 - i5 12400F sistem LoL'de FPS 160'lara düşüyor

AMD Ryzen 2600X kullanıyorum çoklu sanal çekirdek açık iken hiçbir oyunda sorun olmuyor aslında ama League of Legends da drop yapıyor kapatıyorum ve oynarken drop kesiliyor.
Servislik bir durumun yok. Dertsiz başına dert alma. Hatta senin bir sorunun bile yok. SMT kapatmanı da tavsiye etmem çoğu oyunda FPS kaybedersin.

@Kumatetsu su @Amanita @bXe3 PC'yi formatladım ve W11 kurdum şu anda LoL'de oyunun başındayken yüksek FPS'deyken aynı FPS dropu yapıyor m daha sonrasında herhangi bir sıkıntı yok sizce servise göndereyemmi.

Deniyorum hocam

Denediniz mi?

Hocam FPS birden düşüp çıkıyor ve 1 snlik donuyor gibi oluyor. Valorantıda denedim aynı sorun onda da var.

Hocam anlık drop giriyor normalde FPS değerlerim iyi faklat 1 snlik donma gibi oluyor. Valoranttada denedim aynı sorun onda da var.

240'ın altına düşmesinde sıokıntı yok ama birden düşüş var hocam snlik ve donuyor gibni oluyor.

FPS'de bir sıkıntı yok hocam saniyelik.

Evet hocam.

SSD kaynaklı sorun olabilir.

LoL monitörün 2 kati FPS ulaştıktan sonra sapıtıyor bilginiz olsun. Karakteriniz bir anda isinlanabilir. Bu sebeple FPS sinirlandirmaniz yararınıza olacaktir.

Hocam şu adımları takip edip dener misiniz?

ESC'ye basın. Soldan Oyun kısmına tıklayın. Oynanışın altında "Hareket öngörme kullan." seçeneği işaretli olabilir. Eğer işaretli ise onu kaldırın, ardından tamam butonuna tıklayın.

Çünkü aynı durum onun için de geçerli.
anlamadığım şey şu güç modunu yüksek performansa alınca nerdeyse hiç sorun kalmıyor .
ve windows 11 e geçincede fps drop azalmıştı .

Hocam şu adımları takip edip dener misiniz?

ESC'ye basın. Soldan Oyun kısmına tıklayın. Oynanışın altında "Hareket öngörme kullan." seçeneği işaretli olabilir. Eğer işaretli ise onu kaldırın, ardından tamam butonuna tıklayın.
hocam valoranttada aynı sorun var

Yeni konular

Geri
Yukarı