RTX 3080 için 2. monitör önerisi

Bütçe
4000TL

Orakİp

Decapat
Merhabalar,
RTX 3080’li bir sistem topluyorum ve iki monitör almayı düşünüyorum. Monitörlerden birisini 240Hz 1080P olacak şekilde FPS ve oynanışı temelde bulunan oyunlar için kullanmayı düşünüyorum. Diğer monitörüde hikaye ve görüntü temelli oyunlarda veya işimi yaparken kullanmayı düşünüyorum. 2.monitörü halen bulamadım. Sizce ikinci monitörü 2K mı, 4K mı yapmalıyım veya kaç HZ olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 2 tane 2K monitör alın. Çünkü aradaki netlik farkını görünce 1080P size kötü gelecektir. Eğer 2K alırsanız da 165 Hz alınız. Rekabetçi oyunlarda işinizi görecektir. Bir de 240 Hz monitör alırsanız diğer monitörünüz size kasma hissiyatı verebilir.

ViewSonic alman mantıklı olacaktır. 2K almanı öneririm 165Hz olarak düşündüm ama bütçe dolayısıylar 144 Hz oldu. Bu monitör iyidir.
Bence 2 tane 2K monitör alın. Çünkü aradaki netlik farkını görünce 1080P size kötü gelecektir. Eğer 2K alırsanız da 165 Hz alınız. Rekabetçi oyunlarda işinizi görecektir. Bir de 240 Hz monitör alırsanız diğer monitörünüz size kasma hissiyatı verebilir.

Rekabetçi oyunlar için 1080P alması onun için yeterlidir. Dediğiniz gibi eğer 2K alırsa kötü gelebilir amam asıl amacı oyuna odaklanmak olduğu için bence pek yadırgamayacağını düşünüyorum zaten 240 Hz alacağı için kayma hissini rekabetçi oyunlarda hissetmeyecktir.

Yeni konular

Geri
Yukarı