RTX 3080 R9 3950X sistem nasıldır?

Memolii7

Hectopat

Oyun için alıyorsanız, 3900X/3950X almayın veya Ryzen 4000 serisini bekleyin.

Son düzenleme:
Hocam ben güç kaynağı için linke tıkladığımda bir güç kaynağı göremedim, onu Delta RGB'nin içerisinde buluna VS550 için söyledim. Sonradan eklediğiniz PSU 750W'mış, o da az aslında ben 850W öneririm 3080 için.
evet yanlış link atmışım düşündüğüm psu bu

Herhangi bir bütçe belirtmemişsiniz. Fakat o işlemci ve ekran kartına kasa ve PSU yetersiz ki 3080'ler en az 750W PSU öngörüyorlar. Tavsiyem 850W 80+ bir kaliteli PSU ayrıca RAM'lerinizi de kit halinde alın. Kasa konusu görecelidir. Size hoş geldiyse değiştirmeyebilirsiniz ama PSU değişimi ve iyi bir soğutucu şart gibi duruyor.

Herhangi bir bütçe belirtmemişsiniz. Fakat o işlemci ve ekran kartına kasa ve PSU yetersiz ki 3080'ler en az 750W PSU öngörüyorlar. Tavsiyem 850W 80+ bir kaliteli PSU ayrıca RAM'lerinizi de kit halinde alın. Kasa konusu görecelidir. Size hoş geldiyse değiştirmeyebilirsiniz ama PSU değişimi ve iyi bir soğutucu şart gibi duruyor.

Sıvı soğutmada alacağım belirli bir model seçemedim hem sıvı soğutma hem de bir PSU önerir misiniz?

Hocam sıvı soğutma hoşuma gitti almayı düşünüyorum PSU 1000TL altı olabilir mi?

Elbette olur fakat kalitesiz bir PSU'ya emanet etmemenizde yarar var. Sonuçta sisteminizdeki tüm parçaları PSU'ya emanet etmiş olacaksınız. 1100 TL zorlamaz derseniz PSU bu modelede bakabilirsiniz. 80+ olması sistem güvenliğiniz açısından iyidir. Tabi ki işlemci konusunda 3900X tercih edilip kalan tutarla da desteklenebilir. Çok bir performans kaybınız olmaz.

Geri
Yukarı