RTX 3080 Ryzen 7 5800X Sistem Alınır mı?

manson17

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Palit 3090 Gamerock - İşlemci:Ryzen 7 5800x - Ram: G.Skıll 16GB 3600 Mhz CL16 - Anakart: MSI B550 Gaming Plus - Monitör: MSI Optix MAG272CQR 27" 165Hz 1ms WQHD - Klavye: Steelseries Apex 3 - Mouse: Steelseries Prime - Kulaklık: Steelseries Arctis 5
Meslek
Zabıt Katibi
Arkadaşlar merhaba. Dün indirimlerden şöyle bir sistem topladım parça parça farklı sitelerden satın aldım. Toplam maliyet 34.000 TL civarı oldu. Öncelikle kurmuş olduğum sistem mantıklı mı? İşlemci soğutucu ekleyince 37.000 TL civarlarına çıkacak. 2K monitörüm yok henüz onu ocak ayı sonrasında satın almayı planlıyorum. Sistem darboğaz yapar mı, çok ısınır mı? Eğer sistem çok maliyetli ve mantıksız kurulmuş ise siparişleri iptal edeceğim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekran Kartı
Zotac GeForce RTX 3080 Trinity
Anakart:
MSI MPG B550 Gaming Plus AM4
İşlemci:
AMD Ryzen 7 5800X
RAM:
Corsair Vengeance RS RGB 16 GB (2X 8 GB) 3600 MHz DDR4 CL18
PSU:
Corsair TX850M 850W 80+ Gold Yarı Modüler 120mm PSU
SSD:
Kingston NV2 1TB 3500MB/2100MBS NVMe PCI-e M.2
Kasa:
Cooler Master Masterbox TD500 Siyah ARGB

Son düzenleme:
Parçalar neler, marka modelleri ne, ekran kartı hangi marka, kasa ne ? Hiç bir ayrıntı vermemişsiniz, ezbere cevap verilcek birşey yok ortada. Fakat söylediklerin kadarıyla söyleyebileceğim tek şey 3080 sisteme 2k veya üstü monitör şart desek yanılmış olmayız sanırım. Monitörü bir anönce almaya bakın.

Arkadaşlar merhaba. Dün indirimlerden şöyle bir sistem topladım parça parça farklı sitelerden satın aldım. Toplam maliyet 34.000 TL civarı oldu. Öncelikle kurmuş olduğum sistem mantıklı mı? İşlemci soğutucu ekleyince 37.000 TL civarlarına çıkacak. 2K monitörüm yok henüz onu Ocak ayı sonrasında satın almayı planlıyorum. Sistem darboğaz yapar mı, çok ısınır mı? Eğer sistem çok maliyetli ve mantıksız kurulmuş ise siparişleri iptal edeceğim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
PSU:
Corsair TX850M 850W 80+ Gold yarı modüler 120mm PSU - 2.299 TL.
Kasa:
Cooler Master Masterbox TD500 siyah ARGB - 2.260 TL.
Yayıncı sistemi olmuş resmen.Gayet güzel parçaları uyumu vs.Eğer fiyatı da uygun geldiyse size, alabilirsiniz.

2 parça da üst düzey darboğaz vs asla olmaz diye düşünüyorum RAM umarım 32 almışsınıdır ama 16 da yeter.
16 GB aldım 32 GB için bütçem yeterli olmadı ama ilerleyen zamanlarda yükseltebilirim diye düşünüyorum.
Parçalar neler, marka modelleri ne, ekran kartı hangi marka, kasa ne ? Hiç bir ayrıntı vermemişsiniz, ezbere cevap verilcek birşey yok ortada. Fakat söylediklerin kadarıyla söyleyebileceğim tek şey 3080 sisteme 2k veya üstü monitör şart desek yanılmış olmayız sanırım. Monitörü bir anönce almaya bakın.
yazmıştım aslında fakat nedense paylaşımda çıkmamış hem düzenleyip hem buraya atayım hemen hocam.
Ekran Kartı:
Zotac Geforce Rtx 3080 Trinity
Anakart:
MSI Mpg B550 Gaming Plus AM4
İşlemci:
Amd Ryzen 7 5800x
Ram:
Corsair Vengeance RS RGB 16GB (2x 8GB) 3600 MHz DDR4 CL18
Psu:
CORSAIR TX850M 850W 80+ Gold Yarı Modüler 120mm PSU
SSD:
KINGSTON NV2 1TB 3500MB/2100MBS NVME PCIE M2
Kasa:
Cooler Master MasterBox TD500 Siyah ARGB
Yayıncı sistemi olmuş resmen.Gayet güzel parçaları uyumu vs.Eğer fiyatı da uygun geldiyse size, alabilirsiniz.
Teşekkürler hocam. Anladığım kadarıyla olması gerektiği fiyatlara toplamışım, doğru mudur ?

16 GB aldım 32 GB için bütçem yeterli olmadı ama ilerleyen zamanlarda yükseltebilirim diye düşünüyorum.

Yazmıştım aslında fakat nedense paylaşımda çıkmamış hem düzenleyip hem buraya atayım hemen hocam.
Ekran kartı:
Zotac GeForce RTX 3080 trinity.
Anakart:
MSI MPG B550 Gaming Plus AM4.
İşlemci:
AMD Ryzen 7 5800X.
RAM:
Corsair Vengeance RS RGB 16 GB (2X 8 GB) 3600 MHz DDR4 CL18.
PSU:
Corsair TX850M 850W 80+ Gold yarı modüler 120mm PSU.
SSD:
Kingston NV2 1TB 3500MB/2100MBS NVMe PCI-e M.2
Kasa:
Cooler Master Masterbox TD500 siyah ARGB.

Teşekkürler hocam. Anladığım kadarıyla olması gerektiği fiyatlara toplamışım, doğru mudur?

Yani hocam aşağı yukarı öyle olmuş, eğer fiyatları da indirimli aldıysanız ne mutlu size.

Son düzenleme:
Cevabınız ve zaman ayırdığınız için çok teşekkürler hocam

@CS Relboron hocam tekrar bakma şansınız oldu mu ?
Hocam sistemin fiyatı uygun, bileşenlerde güzel. Zotac soğutma konusunda iyi bir kart. İşlemci 5800x3D olabilirdi, ramler konusunda CL16 ya gidilebilirdi, gözle görülecek farklar olmasa da. Anakart olarakta 570 serileri güzel olurdu. 3080 ekran kartını 1080p de kullanmak hem kaynak hem para israfı bana kalırsa. Kart kendini 1080pde kullanamayacak. Bu yüzden ilk işiniz monitör olsun.

Hocam sistemin fiyatı uygun, bileşenlerde güzel. Zotac soğutma konusunda iyi bir kart. İşlemci 5800x3D olabilirdi, ramler konusunda CL16 ya gidilebilirdi, gözle görülecek farklar olmasa da. Anakart olarakta 570 serileri güzel olurdu. 3080 ekran kartını 1080p de kullanmak hem kaynak hem para israfı bana kalırsa. Kart kendini 1080pde kullanamayacak. Bu yüzden ilk işiniz monitör olsun.
Hocam yorumlarınız için çok teşekkürler. Ramleri daha sonradan iptal edip CL16 satın aldım. anakart ve işlemci konusunda çok haklısınız fakat dün için bütçemi zorlayamadım.
nerden satın aldınız?
Hepsiburada, Trendyol, Amazon ve İtopyadan aldım parçaları

Yeni konular

Geri
Yukarı