RTX 4070 Ti ve Ryzen 7 5800X sistem darboğaz yapar mı?

Demek istediğinizi anladım, ama şimdilikte idare eder diye düşünüyorum, yoksa borca girip yeni bir monitör almak daha mı mantıklıdır?

Vatan Bilgisayar'dan siparişimi verdiğimde bulunduğum bölgeye 5800x3D işlemcinin olmadığını ve getirilemeyeceğini söylediler normalde benim de gönlüm 5800x3D deydi ama böyle oldu.
Borca girmeye değmez 1080p de valorantda 500 fps alırsın 2kda 800 fps alırsın gönlün ferah olsun kendini rahatlatana kadar 1080de devam et

1080p oynayacaksaniz bu kadar para verip neden yuksek kartlar alıyorsunuz? Al 3060/6700 geç. Sorun ileriye dönüklük ise 2 yıl sonra daha teknolojik ve iyi özellikli kartlar gelecek zaten. Satıp ona geçersin, her türlü kardasin.

Monitörümü zaten değiştirmeyi planlıyorum ama şu anki durum için sormuştum darboğaz yapıp yapmadığını.

Borca girmeye değmez 1080p de valorantda 500 fps alırsın 2kda 800 fps alırsın gönlün ferah olsun kendini rahatlatana kadar 1080de devam et
Yönlendirmeniz için teşekkür ederim.

2K da 4070 Ti performans olarak yeterli olsa da VRAM olarak yetersiz diye biliyorum örneğin yeni çıkan Resident Evil 4 remake 2K Ultra ayarlarda VRAM konusunda sıkıntı olabiliyor. DLSS her ne kadar görüntü kalitesini düşürmüyor densede ben denediğimde aşırı kötü gelmişti DLSS açıkken ayrıca DLSS 3 videolarına bakarsanız geçişlerdeki bozukluklar vs. beni rahatsız eder şahsen. 7900XT veya 7900XTX AMD kullanmam ben demiyorsanız daha mantıklı geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı