RTX 3080 sistem nasıldır?

Bütçe
24000

Paister

Kilopat
ASUS ROG STRIX OC RTX 3080.
Ryzen 7 5800X veya Ryzen 9 5900X.
ASUS Crosshair VIII Dark Hero.
Trident Z Neo DDR4-3600MHz CL16-19-19-39 1.35V 32 GB (2x16 GB) - Kasım'ın sonunda 4000MHz CL16 G.Skill bellekler sürüleceği söyleniyor onlara geçebilirim.
Phanteks P500A drgb kasa

Bu parçaların 2-3 tanesi elimde duruyor kalanları da alacağım. SSD, harddisk, işlemci soğutucusu, PSU vs. ne önerebilirsiniz acaba? Ayrıca sistem nasıldır en az 4 yıl götürmeyi planlıyorum. Eğer ekran kartının belleği yetmezse RTX 4080 çıktığında alabilirim. RX 6800XT tercih etmeme sebebim çoğu oyunda NVIDIA gibi DLSS ve Ray Tracing desteği olmaması. Cyberpunk 2077 gibi oyunları Ray Tracing teknolojisi ile oynamayı çok istiyorum fakat AMD cephesine bu özellik daha yeni geliyor. ASUS temalı bir sistem dizmeyi düşünüyorum o yüzden PSU'yu ASUS ROG STRIX 850W tercih edebilirim eğer yetecekse. Aynı şekilde işlemci sıvı soğutucuyu ASUS LC RGB 360ML tercih edebilirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG STRIX OC RTX 3080.
Ryzen 7 5800X veya Ryzen 9 5900X.
ASUS Crosshair VIII Dark Hero.
Trident Z Neo DDR4-3600MHz CL16-19-19-39 1.35V 32 GB (2x16 GB) - Kasım'ın sonunda 4000MHz CL16 G.Skill bellekler sürüleceği söyleniyor onlara geçebilirim.
Phanteks P500A drgb kasa

Bu parçaların 2-3 tanesi elimde duruyor kalanları da alacağım. SSD, harddisk, işlemci soğutucusu, PSU vs. ne önerebilirsiniz acaba? Ayrıca sistem nasıldır en az 4 yıl götürmeyi planlıyorum. Eğer ekran kartının belleği yetmezse RTX 4080 çıktığında alabilirim. RX 6800XT tercih etmeme sebebim çoğu oyunda NVIDIA gibi DLSS ve Ray Tracing desteği olmaması. Cyberpunk 2077 gibi oyunları Ray Tracing teknolojisi ile oynamayı çok istiyorum fakat AMD cephesine bu özellik daha yeni geliyor. ASUS temalı bir sistem dizmeyi düşünüyorum o yüzden PSU'yu ASUS ROG STRIX 850W tercih edebilirim eğer yetecekse. Aynı şekilde işlemci sıvı soğutucuyu ASUS LC RGB 360ML tercih edebilirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
850 W yeter diye düşünüyorum. Depolama olarak aklıma şu geldi. SEAGATE 2TB Firecuda 520 NVMe PCIe Gen4 M.2 SSD (5000MB Okuma / 4400MB Yazma) | ITOPYA Soğutucu olarak. ASUS ROG RYUJIN 360 RGB LiveDash OLED 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA PSU olarak. ASUS ROG THOR 850W 80+ Platinum Tam Modüler Güç Kaynağı HDD olarak da. Seagate 3.5" Ironwolf Nas ST8000VN0022 SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Hepsi İtopya olmak zorunda değil. Ben ilk bulduğum linki attım direkt.
Edit: Hocam parçalara baktınız mı hiç?

Son düzenleme:

Thor düşünmüştüm fakat fanı yukarı bakarken sadece LED görünüyor. PSU fanı kasamda aşağı bakmaya müsait. Rog Strix 850W ışıksız modeli nasıldır sizce?

Link atar mısınız?

Eğer Asus'un ürünleri yeteri kadar başarılı değilse Asus teması şart değil tüm parçaların kendi çapına göre en başarılısını ve performanslısını almaya özen gösteriyorum ama Asus olunca hem fiyat artıyor hem de kalite artmıyorsa fazla gerek yok gibi. Mesela Corsair'in AIO yeni bir sıvı soğutması çıkmış başarılı da duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer Asus'un ürünleri yeteri kadar başarılı değilse Asus teması şart değil tüm parçaların kendi çapına göre en başarılısını ve performanslısını almaya özen gösteriyorum ama Asus olunca hem fiyat artıyor hem de kalite artmıyorsa fazla gerek yok gibi. Mesela Corsair'in AIO yeni bir sıvı soğutması çıkmış başarılı da duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Asus'un ürünleri genel olarak kaliteli. Özellikle üst bilgisayarlar için olan ürünleri kalitelidir. Ama daha kaliteli olanlar vardır elbet. Ben siz ROG teması istediniz diye kaliteli ROG malzemeleri seçtim elimden geldiğince.

Hepsiburada da vardı dün biraz pahalı ama dolar uçuyor yapacak bir şey yok direk çektim. Palit vs. var piyasada çok ihtiyacınız varsa alabilirsiniz Gamegaraj satıyor.

Kaça koymuşlardı ben bıldırım de koydum bana bıldırım gelmedı 12000TL bütçeyle beklıyorum hıç yakalayamadım.

Geri
Yukarı