Çözüldü RTX 3080 sistem Shadow of the Tomb Raider oynarken kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mu1453

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhaba, MSI RTX 3080 Suprim X ekran kartı ile Shadow of the Tomb Raider adlı oyunda her şey ultra ayarlarda iken 4K'da sistem bir anda kapanıyor.
Sistemim PSU: Cooler Master MWE 750 Gold
Ekran kartı: MSI RTX 3080 Suprim X
İşlemci: R7 1700
Anakart: MSI X470 GAMING PRO Carbon AC
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Not: O işlemci, ekran kartına küfür demeyin çünkü kart ağabeyimin belli bir süreliğine ben kullanıyorum,

Çözüm
Efendim sabah sabah rahatsız ediyorum ama sonuç nedir? Mavi ekran yediniz mi? Crash yediniz mi? Error yediniz mi? Sorun var dedi mi program?
Not: Ben sadece sorunu çözmeye çalışıyorum.

Daha deneyemedim, başka bir güç kaynağım vardı. Onu tamir ettirdim o gelince deneyeceğim😊

Daha deneyemedim, başka bir güç kaynağım vardı onu tamir ettirdim o gelince deneyeceğim😊

Şimdi tamir ettirdiğim güç kaynağı ile denedim, sorun çözüldü :)
@ragnarock492 biliyorum, 1080P'de AAA oyunları ultra 50-60 FPS seviyesinde oynamayı sevdiğimden 1500X işlemcime hiç dokunmadım. Bazı oyunlarda ayarları kısıp FPS'i uçurunca arkada zorlandığını hissedebiliyorum. Bekle AMD bir daha Zen serisi gibi ucuz, güzel stok fanlı ve uzun ömürlü Ryzen'lar çıkarsın.

@ragnarock492 biliyorum, 1080P'de AAA oyunları ultra 50-60 FPS seviyesinde oynamayı sevdiğimden 1500X işlemcime hiç dokunmadım. Bazı oyunlarda ayarları kısıp FPS'i uçurunca arkada zorlandığını hissedebiliyorum. Bekle AMD bir daha Zen serisi gibi ucuz, güzel stok fanlı ve uzun ömürlü Ryzen'lar çıkarsın.

İyi tarafından bakın benim gibi her canınız sıkıldığınca işlemci değiştirmemişsiniz. Açıkçası sabredebilseydim hiç Ryzen 3000 serisine dokunmayı düşünmüyordum ama 1300X ve 144Hz monitör çok kötü bir ikiliydi benim için. 5600X alırsanız maalesef stok soğutucuyu beğeneceğinizi düşünmüyorum. Undervolt ile ancak idare ediyor.

Bana PSU rahatça yetiyor gibi gözüküyor?

Şimdi RAM stabilitesi kaynaklı sorunlarda bir mavi ekran kodu ya da en azından sürücü çökmeleri, takılmalar, donmalar uygulamaların kapanması gibi ipuçları beklerim. Bilgisayarın birden kapanması RAM yüzünden olabilir mi? Evet olabilir, fakat genelde bir mavi ekran verir diye düşünüyorum bu durumda. SSD kaynaklı sorunlarda ise hiç tecrübem yok maalesef. Ben genel olarak oyunlarda aniden kapanma sorununda PSU'dan şüphelenirim doğal olarak. Bir OCCT testi iyi olabilir.

Size bir şey sormak istiyorum, OCCT ile hangi testi yapmak gerekiyor ve neden son sürümü kullanmayayım?
Hem normal OCCT hem de power testi gerçekleştirin. Mavi ekran ya da PC aniden kapanırsa PSU'yu değiştirin. Geç cevap verdiğim için özür dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı