RTX2070S Sistemde Shadow of The Tomb Raider Grafik ve Crash sorunu

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
Shadow of The Tomb Raider'ı ilk kendi elimizle oynamaya başladıktan sonraki ilk sinematik yerde crash oluyor. İlk verdiği hata ile diğer verdiği hata yazımı biraz farklıydı ama hata kodları her ikisininde aynı.(Ek - 1, Ek - 2). Oyunu Steam üzerinden dosya bütünlüğünü doğrulayıp yeniden oyuna aynı ayarlarda girdim ve yine aynı şekilde crash oldu. Sorunun DirectX12 ile alakalı olduğundan ilk bu hatayı aldığımda emindim ve bunların üzerine DirectX11 geçip tekrar aynı ayarlarda oyuna girdim ve sorun yaşamadım. Bu sorunu geçen aylarda Metro Exodus oynarken de yaşadım. Oyunu DirectX11 ile oynamak zorunda kaldım yoksa her 10 dakikada bir crash oluyordu. Aynı sorun bunda da oldu. Bir başka durumda Shadow of The Tomb Raider'ı DLSS açık oynamaya çalıştığımda grafikler çok kötü oluyor. DLSS kapatıyorum ve SMAA4X ile ayarlıyorum yine grafikler kötü.(Ek - 3, Ek - 4) Ama DLSS'den en az 2 kat iyidir. Anti - Alaising'ı kapattığımda grafikler çok iyi oluyor ama uzaktaki nesneler ve karakterlerin saçları pek iyi gözükmüyor.(Ek - 5, Ek - 6) Metro Exodus'da aynı şekilde DLSS ile grafikler kötüydü. Hayatımda gördüğüm en kötü grafikti resmen.

Grafik sorununu Ek - 3, Ek - 4, Ek - 5 yan sekmeler açarak aradaki farkları bakmanızı istiyorum. Neden bulanıkmış gibi gözüküyor anlamadım. Rise Of The Tomb Raider'ı SSAA 4X - DirectX12 ile oynadım ve Shadow of The Tomb Raider'dan daha iyi bir grafiklere sahip.

Sorunum sanki RTX olan oyunlarda oluyormuş gibi geldi. Bir başka oyunlarda DirectX12 kullanırken sorun yaşamıyorum. Ama ben bu ekran kartında RTX zevkini yaşayamadıktan sonra RX 5700 XT alsam daha iyi olurmuş.

- R5 3600
- RTX2070S

Moderatör düzenlemiş düzenlemişte bilerek yaptığım şeyi düzenlemiş. Başlıkta ve metin içeriğinde oyun isminin'' of'' kelimesini büyük yaptığım için düzenlemiş .d
Yalnız ''The''da küçük olmalıydı onu neden düzeltmedin xD

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-20 152922.jpg
    Ekran görüntüsü 2020-11-20 152922.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran görüntüsü 2020-11-20 170859.jpg
    Ekran görüntüsü 2020-11-20 170859.jpg
    20,6 KB · Görüntüleme: 53
  • DLSS.png
    DLSS.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 46
  • SMAA4x.png