RTX 3080 sistem Valorant düşük FPS

H.avni

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben RTX 3080'li bir sistem topladım.+240 Hz monitör her şey ilk başta güzeldi. Sonra oyunda deneyim dedim, insanlar benim sistemimden daha düşük sistemlerle Valorant'ta 500-600 FPS alıyor ama ben 400 FPS'te sıkıştım. Oyun ayarlarının hepsi düzgün ayrıca bilgisayardan çok anlamıyorum. İnternette araştırdığımda ekran kartını monitöre vs bağlıyorlardı. Böyle bir şeye gerek var mı? Cevaplarsanız sevinirim neden bu kadar düşük FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce hangi işlemcide bulunan dahili grafik Valorant'ta 400 FPS verir?
Islemcinin icindeki dahili GPU 400FPS verir mi?
Valorant'ın GPU dayalı bir oyun olduğunu mu düşünüyorsunuz? CS:GO, Valorant, LoL gibi oyunlar işlemci tabanlı oyunlar genelde. İşlemci taban dediğime bakmayın, elbette GPU da kullanacak. İşlemcisi de 10900, 11900 falan ise rahatlıkla alır o FPS'leri. Cyberpunk, Witcher gibi oyunlarda öyle FPS değerleri alamaz.
Ben APU sistem i5 11500 ile 332 FPS gordum.
Bakın örneği de burada, bir de bu işlemci büyük ihtimal daha güçsüz işlemci.

Son düzenleme:
i9 11900K ile 150-160 FPS oynuyorlar. 300-500 FPS'leri gören arkadaşlar daha iyi işlemciye sahip sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam hangi 960 bu? Hangi ayarlarda 400FPS görebiliyordunuz da şimdi 250'ye düştü?

Düşük ayarlar. İşlemci manyak iyi ama.
Valorant'ın GPU dayalı bir oyun olduğunu mu düşünüyorsunuz? CS:GO, Valorant, LoL gibi oyunlar işlemci tabanlı oyunlar genelde. İşlemci taban dediğime bakmayın, elbette GPU da kullanacak. İşlemcisi de 10900, 11900 falan ise rahatlıkla alır o FPS'leri. Cyberpunk, Witcher gibi oyunlarda öyle FPS değerleri alamaz.

Bakın örneği de burada, bir de bu işlemci büyük ihtimal daha güçsüz işlemci.

i7 9.nesil işlemcim var.

Geri
Yukarı