Çözüldü RTX 3080 sistemdeki bütün LED'ler Yanıp Sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

6monthpeek

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D

ASUS ROG STRIX RTX3080

MSI B550M Gaming Edge Wi-Fi

KINGSTON KF432C16BB1A/16 16Gb DDR4 3200Mhz

CORSAIR RM750

ASUS ROG SWIFT PG259QN

LENOVO LEGION K500 Klavye

LOGITECH G PRO X SUPERLIGHT + RAZER Deathadder V2

HyperX Fury S Speed Edition Medium Pad

XIGMATEK VENOM X Kasa
Meslek
Muhasebe
RAM
3000
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo
Ekran kartı
RTX3080
Anakart
MSI MAG B550 GAMING EDGE WIFI
İşlemci
R5 5600
Merhaba,
Bilgisayarımı yeni topladım çalıştırınca bütün LED'ler yanıp sönmeye başlıyor, güç kaynağından vızır vızır ses geliyor ve fanlar dönüyormuş gibi yapıp dönmüyor. Her şeyi denedim baştan aşağı sistemi tekrar topladım. PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

PSU: Corsair RM750 Gold.

Son düzenleme:
Çözüm
İmkan varsa farklı bir PSU ile deneyin derim. Düzelmezse o zaman dışarıdan destek alırsınız.
Tüm söketler yerine tam olarak oturmuş mu? Cevap evet ise yüksek ihtimal PSU düşük ihtimal anakart problem yaşıyor. Sistemi bu şekilde çalıştırmaya daha fazla çalışmayın donanımlarınızın zarar görmesi olası.

Merhaba,
Bilgisayarımı yeni topladım çalıştırınca bütün LED'ler yanıp sönmeye başlıyor, güç kaynağından vızır vızır ses geliyor ve fanlar dönüyormuş gibi yapıp dönmüyor. Her şeyi denedim baştan aşağı sistemi tekrar topladım. PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

PSU: Corsair RM750 Gold.

1668291419294.png

Varsa 3 adet ayrı PCIe kablosu kullanın. Bir de öyle deneyin.

1668291419294.png

Varsa 3 adet ayrı PCIe kablosu kullanın. Bir de öyle deneyin.
Kendi sitesinde olduğu yazıyor:
1668291494072.png

PSU yu sıfır almadım ama iki PCI ile geldi de zaten 650 watta bile çoğaltıcı ile açıyordum

Tüm söketler yerine tam olarak oturmuş mu? Cevap evet ise yüksek ihtimal PSU düşük ihtimal anakart problem yaşıyor. Sistemi bu şekilde çalıştırmaya daha fazla çalışmayın donanımlarınızın zarar görmesi olası.
PSU güçlü. Corsair RM750. Anakart olabilir çünkü anakarta taktigim fanlar tepki vermezken powera takmış olduklarım tepki veriyor.

PSU yu sıfır almadım ama iki PCI ile geldi de zaten 650 watta bile çoğaltıcı ile açıyordum

PSU güçlü. Corsair RM750. Anakart olabilir çünkü anakarta taktigim fanlar tepki vermezken powera takmış olduklarım tepki veriyor.
Anakart, ekran kartını takmadığınız zaman düzgün çalışıyor mu?

Sorun anakart temelli gözüküyor. Bunun illa ki bir çözümü olmalı.

Sorun PSU'nun gücünde değil. PSU kaynaklı olursa arıza vardır. Söylediğiniz detay tam olarak anakartı suçlu çıkarmıyor. Siz güç verdiğinizde eğer gelen güç dengesiz ise anakart bunu kesip aygıtlara iletmiyor olabilir. Bunu yapıyorsa şanslısınızdır, diğer türlü kasanın içindeki herşey kül olabilir. Bence sorunu çözmeden daha fazla zorlamayın.

Anakart ekran kartını takmadığınız zaman düzgün çalışıyor mu?
Hiç bu şekilde denemedim ama yanıt vereceğini sanmıyorum.
Şarjım %1 sanırım sabah gibi hepsini cevaplayacağım. Sorunum konusunda yardımcı olursanız şimdiden çok memnun olurum.

Sorun PSU'nun gücünde değil. PSU kaynaklı olursa arıza vardır. Söylediğiniz detay tam olarak anakartı suçlu çıkarmıyor. Siz güç verdiğinizde eğer gelen güç dengesiz ise anakart bunu kesip aygıtlara iletmiyor olabilir. Bunu yapıyorsa şanslısınızdır, diğer türlü kasanın içindeki herşey kül olabilir. Bence sorunu çözmeden daha fazla zorlamayın.
Herhangi bir şekilde zorlamıyorum. Zorlamak istemedim sorunu tam olarak çözülmesi için yarın bilgisayarcıları dolaşmayı düşünüyorum.

Sorun PSU'daymış. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim Eski PSU'mu geri taktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı