RTX 3080 sisteme PSU önerisi

Bütçe
0-2000
Ben yayında oyun falan oynayacağım ve edit yapacağım bu PSU yeter mi?
Fazla fazla yeter.
PSU kaliteli olduktan sonra 600W bile yeterli olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Piyasadaki en iyi PSU üreticisi Seasonic'tir. Bu modeli ise tepe modellerinden biridir.

Focus Plus'ın RTX 3080 gibi bir kart ile kullanılmasını önermiyorum doğrusu, OCP çok muhafazakar ayarlanmış, ürünün yeni bir versiyonu çıkana kadar tercih etmemek en doğrusu olur.
Aynı durum bu ünitede de geçerli, Focus Plus tabanlı üniteleri(NZXT E serisi hariç) RTX 3080 ve üstü kartlarda tercih etmeyin derim.

Son düzenleme:
Focus Plus'ın RTX 3080 gibi bir kart ile kullanılmasını önermiyorum doğrusu, opp çok muhafazakar ayarlanmış, ürünün yeni bir versiyonu çıkana kadar tercih etmemek en doğrusu olur.

Aynı durum bu ünitede de geçerli, focus Plus tabanlı ünitelerden(NZXT'e serisi hariç) RTX 3080 ve üstü kartlarda tercih etmeyin derim.

Şimdi hangi PSU'yu alacağım ben bunlar olmazsa.

Focus Plus'ın RTX 3080 gibi bir kart ile kullanılmasını önermiyorum doğrusu, OPP çok muhafazakar ayarlanmış, ürünün yeni bir versiyonu çıkana kadar tercih etmemek en doğrusu olur.

Aynı durum bu ünitede de geçerli, Focus Plus tabanlı üniteleri(NZXT E serisi hariç) RTX 3080 ve üstü kartlarda tercih etmeyin derim.
Hocam sizin bahsettiğiniz PSU Seasonic Focus Plus Platinum 750W 80+ Platinum. Benim dediğim farklı sürüm.

Ekleme: Bu sürümde de OPP %137 imiş. Ancak inceleme sitesinde herhangi bir sorun belirtilmemiş. Sadece %130 seviyesine indirilmesi daha iyi olur denmiş. Ayrıca yeni sürümlerde bunu düzeltmişler.

Şimdi hangi PSU'yu alacağım ben bunlar olmazsa?
Yabancı forumlarda Focus Plus tabanlı ünitelerde kapanma sorunu yaşayanlar var, LTT forumda da bir makale var bununla ilgili, link bırakayım.
2019 versiyon Focus Plus bulabiliyorsanız alın derim, ancak eski varyantlarda bu sorun var. Hangi versiyonunun satıldığını öğrenmek için Teknobiyotik ile iletişime geçebilirsiniz. 2019 sürümdür büyük ihtimalle, ancak yine de temkinli davranmanız gerektiğini bilmenizi isterim.

Yabancı forumlarda Focus Plus tabanlı ünitelerde kapanma sorunu yaşayanlar var, LTT forumda da bir makale var bununla ilgili, link bırakayım.
2019 versiyon Focus Plus bulabiliyorsanız alın derim, ancak eski varyantlarda bu sorun var. Hangi versiyonunun satıldığını öğrenmek için Teknobiyotik ile iletişime geçebilirsiniz. 2019 sürümdür büyük ihtimalle, ancak yine de temkinli davranmanız gerektiğini bilmenizi isterim.
Evet şimdi oraya bakıyordum. FX serisi eskiymiş. PX sürümü ise yenilenmiş olanmış.

Bu sayfada dediğim yorum mevcut.
@Arıcan Bunu tavsiye ederim.
-

Ya da o parayı 750W'a vermeye gönlüm el vermedi. :D
Onun yerine tavsiyem:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı