RTX 3080 Suprim X ve RM750 nasıl bağlanır?

Hamza Terzi

Kilopat
Daha fazla  
MSI 3080 Suprim X ekran kartım var. Corsair RM750 PSU vardı. Ekran kartı için 3 adet 8 pin istiyor. İnternette 3 adet 8 pin şekilde montaj yapılıyor. Yani ekstra bir 2+6 kablo açıkta kalmıyor ama ben PSU'da 2 adet ikili 2+6 8 pin kablosu kullanabiliyorum. Yanlış bir durum yok ,değil mi? Bu arada NVIDIA 750W öneriyor ama bu Suprim X 850W öneriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada işlemci AMD Ryzen 7 3800X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Suprim X için önerilen Watt değerini kullanmanız en mantıklısı. Aksi takdirde ekran kartınızdan istediğiniz performansı alamazsınız. Bu bağlamda PSU değiştirmenizi öneririm.

Yanlış bir durum yok, üzerinde 2 tane 2+6 pin konnektörü olan 2 adet PCI kablosu bağlayacaksınız PSU’ya ve bir tane 2+6 pin konnektörü açıkta kalacak. Bende de aynı şekilde. Bende de ROG 3080 var, onun için de önerilen PSU 3080 FE modelinin aksine 850W ama 750W Seasonic Gold var, bir sıkıntı olmadı şu ana kadar. Çok ekstrem OC yapmadıktan sonra 850W’a ihtiyaç yok.

Yanlış bir durum yok, üzerinde 2 tane 2+6 pin konnektörü olan 2 adet PCI kablosu bağlayacaksınız PSU'ya ve bir tane 2+6 pin konnektörü açıkta kalacak. Bende de aynı şekilde. Bende de ROG 3080 var, onun için de önerilen PSU 3080 FE modelinin aksine 850W ama 750W Seasonic Gold var, bir sıkıntı olmadı şu ana kadar. Çok ekstrem OC yapmadıktan sonra 850W'a ihtiyaç yok.

Videolarda kablo açıkta kalmıyor da ondan sorayım dedim. OC gibi bir düşüncem yok zaten.

Geri
Yukarı