RTX 3080 taktıktan sonra klavye ve fare takılması

Aylmfuha

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Kırıkkale
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemime RTX 3080 ekran kartı taktığım günden itibaren oyunlarda klavye ve fare takılmaları yaşıyorum. Hatta bazen ekran da gidip geliyor. Sorun hangisinde olabilir? Ekran kartında mı yoksa başka bir bileşende mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır genel olarak 80 derecenin üzerlerine çıkıyor ama ondan olmayabilir. Takılma olayı ise rastgele oluyor.

Anladım hocam 80 derece sıkıntı çıkarmaz rastgele oluyorsa sistemsel bozukluk olası temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Yarın gün içinde format atıp tekrar deneyeceğim. Eğer yine aynı sorunla karşılaşırsam konuya dönüş yaparım.

Sorunun devam ediyor mu kardeşim bu arada bilgisayar boştayken masaüstünde oyun vesaire hiçbir şey açik değilken bilgisayar ilk açildiği halinde ekran kartının sıcaklığı kaç MSI Afterburner'dan bakar misin?

Sorunun devam ediyor mu kardeşim bu arada bilgisayar boştayken masaüstünde oyun vesaire hiçbir şey açik değilken bilgisayar ilk açildiği halinde ekran kartının sıcaklığı kaç MSI Afterburner'dan bakar misin?
Format atmaya zamanım olmadı, muhtemelen yarın da olmayacak. Sıcaklık değerleri boşta 50 derece civarında dolanıyor.

Format atmaya zamanım olmadı, muhtemelen yarın da olmayacak. Sıcaklık değerleri boşta 50 derece civarında dolanıyor.

Benim MSI Gaming GTX 1050 Ti 4 GB da her şey boştayken 36-38 derece oluyor fanlarin hızına arttirsam 30'a kadar düşüyor sende soğutma iyi değil galiba keşke MSI'ya da ASUS alsaydın Zotac sogutmasi guvenli degil.
format atarsan klavye ve mouse driverlari yeniden yuklenir ve virüsler temizlenir yani çözülür sorunun %70

Geri
Yukarı