RTX 3080 Ti R7 5800x3D sistem alınır mı?

RAM'den 2 adet alınacak yani toplam 4x8 şeklinde 32 GB. SSD'nin sadece okuma-yazma hızı düşük olabilir ki fazla önemli olduğunu düşünmüyorum. En azından SSD'nin okuma-yazma hızı yüksek olacak diye diğer parçalardan kısmadım ve böyle yapsaydım mantıksız olurdu. Anakart düşük değil, gayet yeterli.

Hocam ileriye X570 olur şahsen bu sisteme. RAM'ler 3200 MHz performansı çok düşürür. Hocam nasıl okuma yazma hızı önemli değil😄 oyunları yükleme ve çok şey SSD ve RAM'ler ile yapılıyor.

RAM'ler OC ile 3800MHz hıza kadar çıkabiliyor. Bunu belirtmeyi unutmuşum.

O zaman 4000 yakın alınabilir RAM'ler.

Hocam ileriye X570 olur şahsen bu sisteme. RAM'ler 3200 MHz performansı çok düşürür. Hocam nasıl okuma yazma hızı önemli değil😄 oyunları yükleme ve çok şey SSD ve RAM'ler ile yapılıyor.

Okuma-yazma hızının elbette bir önemi var ancak sırf SSD'nin okuma-yazma hızı yüksek olsun diye diğer parçalardan kısmak mantıksız.

Overclock la 3600 MHz yapabilir RAM'i ayrıca birkaç parçadan kısıp 3080 Ti yerine 3090'a geçmesi çok daha sağlıklı sana 3080 Ti vs 3090'ı saymayayim herhalde.

3090 çok daha iyi tabikede. Fakat arkadaş 1080p oynayacağım yazmıştı gailba.

Okuma-yazma hızının elbette bir önemi var ancak sırf SSD'nin okuma-yazma hızı yüksek olsun diye diğer parçalardan kısmak mantıksız.

Şahsen benim düşüncem SSD'yi üst düzey tutmak her şey içine kuruluyor çünkü.

Overclock la 3600 MHz yapabilir RAM'i ayrıca birkaç parçadan kısıp 3080 Ti yerine 3090'a geçmesi çok daha sağlıklı sana 3080 Ti vs 3090'ı saymayayim herhalde.

3090 çok güçlü bir kart fakat şahsen (yani bence) diğer parçalara önem vermek daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

İşlemci;

Anakart;

RAM;

GPU;

SSD;

PSU;

Sıvı Soğutucu;

Kasa;

@alisalih hocam hepsi 56500TL falan ediyor ama bileşenleri aşırı derecede iyi hepsi en üst düzeyde bütçe arttırabilirseniz buna bakmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı