Çözüldü RTX 3080 Ti sistem herhangi bir oyuna girince yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yiğittt Salman

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
Benim son 1 haftadır PC de boşta gezerken hiçbir sorun yok. Ama Baldur's Gate 3, CS:GO, Valorant oyunlara girince 3 dakika içinde PC kendini resetliyor ve her girdiğimde aynı durumu yaşıyorum.
PC özellikleri:

NVIDIA 3080 Ti.
Ryzen 9 5900 X
G.Skill 8 GB 3200 MHz 4 adet takılı.
PSU Performax 850 watt 80 Gold.
Anakart ASUS 550-Plus

Termal ped ve macun işlemleri temiz ve düzenli şekilde sürüldü sıkıntı bunlara rağmen devam ediyor sıcaklıktan yana sorun yok ama baldur gates de fark ettim bir durum var ekran kartı kullanımım %100 olunca kapanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun burada, tek çıkıştan yüksek akım çektiğiniz için PSU korumaya geçiyor.

Tek kablo 3080 Ti'ı besleyemez, ekran kartına taktığınız 2 soketten birini çıkarın, uzun olan soketi çıkarırsanız iyi olur.

Sonra PSU çıkışına bir kablo daha takın, onun kısa olan soketini ekran kartında boş kalan sokete takın, yani karta 2 kablo ile güç verin.

Tek kablo 3080 Ti'ı besleyemez, ekran kartına taktığınız 2 soketten birini çıkarın, uzun olan soketi çıkarırsanız iyi olur.

Sonra PSU çıkışına bir kablo daha takın, onun kısa olan soketini ekran kartında boş kalan sokete takın, yani karta 2 kablo ile güç verin.

Çözüm

Bu çözümü hemen deneyip size bilgi vereceğim. Ek kablo var bende Allah'tan :)

Buralardayım, bilgi verirsiniz.

Tam noktasal bir atış attınız ve sorunumu çözdünüz. Size minnetarım, çok teşekkürler her şey için. 1 saatten fazladır test de ettim, Baldur's Gate 3'te sorunum çözüldü. Umarım bu cözüm herkesin işine yarar. Çok fazla forumlarda cevaplar gördüm ama bu cevabı görmedim. Ben de gördükçe bu çözümü denemelerini isteyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı