Çözüldü Sistem oyuna girince yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Snoop TOK

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yalova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime A320M-K
Ryzen 5 1600AF
Kioxia 500 GB M.2 SSD
12 GB RAM
RX 580 8GB
Thermaltake 550 Watt Yarı Modüler PSU
Zalman Z11 NEO
Meslek
Ticaret, Öğrenci
İlk topladığımda bilgisayarda böyle bir problem yoktu. Şimdilerde oyuna girince oyunun ortasında yeniden başlatmaya başlıyor. Yeniden açıp girince 1 el ya oynayabiliyorum ya da oynayamıyorum sonra yeniden başlatıyor.
Mavi ekran kesinlikle vermiyor. Normal kullanımda sıkıntı olmuyor. Çok ağır oyunlar da oynamıyorum CS:GO ve Valorant.
Isı değerlerini kontrol ettim MSI üzerinden sıkıntı gözükmüyor.
Sistem özellikleri:
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Soğutucu: Xigmatek kule tipi soğutucu.
RAM: 8 GB DDR4 2400 MHz.

Ek Açıklama 2023-02-06 122553.png

Anakart: ASUS Prime A320M-K
Ekran kartı: RX580 2048sp 8 GB.
Güç kaynağı: Thermaltake TR2 RX 550W AL3CC.

Ek Açıklama 2023-02-06 124034.png

Son düzenleme:
Çözüm
Bana PSU ile ilgili geldi. Sağlam ve GPU bir PSU ile sistemi test edip son durumu bildirir misin?
Bana PSU ile ilgili geldi. Sağlam ve GPU bir PSU ile sistemi test edip son durumu bildirir misin?
Bilgisayar yeniden başlayınca Wattman hatası veriyor.
Daha önce bu hatayı elektrik kesilince bilgisayarı açtığımda veriyordu onun dışında böyle bir hata almıyordum.
123.png

Yakın zamanda denemeye çalışacağım başka bi arkadaşaımın sistemiyle.

Stres testi yaptım ekran kartına hem AMD' nin uygulamasıyla hem Furmark ile test yaptım sıkıkıntı olmuyor oyuna girince neden olduğunu çözemedim.

Son düzenleme:
AMD GPU DDU ile sil ve güncel sürümü yükle. Günclel ise biraz eski sürümü yükle ama yinede PSU kontrol et dediğin şekilde ve son durumu mutlaka bildir :)
24 Pin güç kablosu gevşemiş sorun çözüldü. MUİutlu son.
Arkadaşıma test için geldim PSU değiştireceğim sırada 24 Pin kablosuna elimi attım ve çok gevşek olduğunu farkettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı