RTX 3080 Ti sistemde monitör bir anda kapanıyor

EmreCPR

Hectopat
RAM
Crucial Ballisk CL16 3600 MHZ
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus
Ekran kartı
Asus Tuf 3080Tİ
Anakart
Asus Rog Strix B550 XE
İşlemci
R9 5900X
Arkadaşlar selam;

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Dün PC'ye oturdum açtım ekran gelmedi DP kablosunu tanımadı bundan birkaç ay önce de böyle sorun olmuştu. DP kablosunu tanımadı PC HDMI girişi ile açılıyor. (DP kablosunda veya DP girişinde sorun yok PC'yi TV'ye bağlayınca DP'den görüntü geliyor.) Sonra 1 gün sonra tekrardan DP kablosu ile denedim oldu.

Dün yine aynı sorun başıma geldi. DP kablosuyla görüntü alamadım. HDMI taktım görüntü aldım sonrasın da DP ve HDMI kabloları takılı ikisi de. Ekran kartı güncellemede gelmiş 555.xx ksürlü onu yaptım CS girdim birden monitör gitti. Çift monitör kullanıyorum ikisi birden gitti arka planda oyun çalışıyor arkadaşlarımla konuşabiliyorum ama ekran yok.

Sonra reset attım tekrardan girdim aradan bir 20 Dk sonra bir daha oldu. Sonra güncellemeden olduğunu düşündüm. Eski sürüme döndüm.( eski sürüme dönerdeken DDU ile silmedim direk eski sürümü indirdim ve kurdum) eski sürüme döndükten sonra ekranda gitme falan olmadı sizce sorun güncellemeden kaynaklı mı?

Ve diğer sorun DP kablosu sizce kabloda mı sorun var görüntü gelmemesinin sebebi nedir? Mesela yarın taktığım da veya bugün DP kablosunu taktığım da görüntü gelecek diye düşünüyorum bu şekilde gitmesinin sebebi nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
@EmreCPR büyük ihtimalle DP kablosunda sorun var. Ancak ehemmiyetle yeni DP kablosu ile test etmenizi öneririm. DP girişinde sorun varsa, yeni kablo da sorun çıkaracaktır diye düşünüyorum. Bu arada DDU ile eski sürücüyü kaldırıp öyle temizlemeniz gerekir. En temiz hâli budur.

@EmreCPR büyük ihtimalle DP kablosunda sorun var. Ancak ehemmiyetle yeni DP kablosu ile test etmenizi öneririm. DP girişinde sorun varsa, yeni kablo da sorun çıkaracaktır diye düşünüyorum. Bu arada DDU ile eski sürücüyü kaldırıp öyle temizlemeniz gerekir. En temiz hâli budur.
Teşekkürler ederim. Yeni dp kablosu da almak istemiyorum bi bakayım yakınım da var mı kablo olan

Hocam 45 dk furmark testi yapıldı sizce nasıl durumu ?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-05-22 at 20.28.35.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-22 at 20.28.35.jpeg
    172,3 KB · Görüntüleme: 5
  • WhatsApp Image 2024-05-22 at 20.28.34.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-22 at 20.28.34.jpeg
    143,1 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:

Geri
Yukarı