RTX 3080 Ti sistemden bip sesi geliyor fakat açılıyor

Ruletta

Decapat
Bilgisayarımdan bazen 4 kısa bip, bazen 3 kısa bip ve bazı açılışlardaysa 2 kısa bip sesi geliyor fakat reset atma veya kapanma gibi bir sorun olmuyor. Bilgisayar normal açılıyor. Bu sorunu yeni aldığım iki monitör sonrası yapmaya başladı. Toplamda 3 monitör takılı.

• 1X model: ViewSonic 32 inc 2K QHD IPS 75Hz
  • 2X model: ASUS 27" VG27AQ1A 1ms(MPRT) 170Hz 2K IPS FREESYNC/G-SYNC

• 4X RAM: G.Skill 128 GB (4x32 GB)
  • Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3080 Ti Gaming X Trio

Son düzenleme:
Bilgisayarımı kapattım ve dışarı çıktım. Aradan 2 saat geçti şimdi eve geldim ve bilgisayarı açtığımda 1 uzun 2 kısa bip sesi geldi ve sadece 10 saniye bekledim. Şifre girme yeri geldi ve şifremi girip bilgisayarı açtım... Şaka gibi.

Bu bip sesleri benim bildiğim donanım çakışmaları ile alakalı oluyor. Tabi sizin durumunuz biraz farklı sanırım.

Toplama mı, hazır sistem mi?

CMOS pilinin bitmesi veya arızalı RAM falan neden verebilir? Her anakarta göre değişiyor o seslerin anlamı.

CMOS pilinin bitmesi veya arızalı RAM falan neden verebilir? Her anakarta göre değişiyor o seslerin anlamı.
Ana kartım yeni, Ramler de aynı şekilde yeni. Fakat dediğim gibi iki monitörü aldıktan sonra bu başıma geldi. Monitörlerle nasıl bir alakası var bunun... Kaldı ki sistemim neden sorunsuz açılıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…