RTX 3080 Ti vs RTX 4070 Ti

ardakopenk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba halihazırda bir AMD 7600X - 3070 Ti'lı bir sistemim var fakat upgrade yoluna gideceğim 7600X yerine 7700X alacağım fakat ekran kartı konusunda ikilemdeyim başlıkta gördüğündüğü üzere. En iyi performansı hangisi ile alabilirim, hangisini tercih etmeliyim?

Bence sisteminizi şu an için yükseltmeyin devamında sisteminizin eskidiğini hissederseniz dizersiniz diye düşünüyorum. (O sistemin yetersiz kalacağı yerde 5000 serisi bile çıkabilir)5000 serisi bir sistem dizersiniz

Bence sisteminizi şu an için yükseltmeyin devamında sisteminizin eskidiğini hissederseniz dizersiniz diye düşünüyorum. (o sistemin yetersiz kalacağı yerde 5000 serisi bile çıkabilir)5000 serisi bir sistem dizersiniz.

Teşekkürler yanıtınız için, fakat söylediğiniz durumda darboğaz olma ihtimali nedir? İşlemcinin yeni neslini bekleme gibi bir ihtimal olabilir mi? Hazır bu yatırımı yapıyorken alayım sonrasında rahat edeyim düşüncesi var kafamda bunun dışında kesinlikl haklısınız. Ne düşünüyorsunuz bu konuda.

Fakat şöyle bir durum daha var, elimde 16 GB 5600MHz RAM bulunmakta, ben bunu da 32'ye upgrade edip yanında da şimdiki sistemimde olandan daha iyi bir M.2 SSD almayı planlıyordum (7000/5000 gibi olanlardan) bunları şu an alıp almamak konusunda kararsızım bu konuda fikirleriniz nedir? Bunları şimdi aldım diyelim önümüzdeki sene veya senelerde çıkacak olan 8000 Ryzen ve 5000 serisi ekran kartlarıyla kullanma oranım-durumum nasıl olur?

Fakat şöyle bir durum daha var, elimde 16 GB 5600MHz RAM bulunmakta, ben bunu da 32'ye upgrade edip yanında da şimdiki sistemimde olandan daha iyi bir M.2 SSD almayı planlıyordum (7000/5000 gibi olanlardan) bunları şu an alıp almamak konusunda kararsızım bu konuda fikirleriniz nedir? Bunları şimdi aldım diyelim önümüzdeki sene veya senelerde çıkacak olan 8000 Ryzen ve 5000 serisi ekran kartlarıyla kullanma oranım-durumum nasıl olur?
SSD ve RAM'lerin işlemciyle herhangi bir sorun yaşayacağını niye düşünüyorsunuz ki ?
Elinizdeki sistem gayet yeterli ve elinizdeki ekran kartıda öyle
5000 serisi çıktığı zaman işlemciye bir upgrade bile gereksiz kalır diye düşünüyorum,zaten 5600 gibi bir işlemcinin 7000 serisi ekran kartlarıyla beraber çalışabilmesi de buna bir örnek bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı