RTX 3080 Türkiye fiyatı ne olur?

prod.blxr

Hectopat
Daha fazla  
Ben fiyatın neden bu kadar uçuk olduğunu düşünüyorum? Ben bir yorum yapmayacağım siz vergileri hesaba katarak bir fiyat söyleyebilir misiniz?
Not: ASUS ROG STRIX 3080 fiyatı 999 dolar.
ASUS TUF 850 dolar.
ROG STRIX uçuk bir model, ama bunlardan ikisini de ele alabilirsiniz.
Bana öyle uçuk bir hesapla gelin ki 15999TL rakamına ulaşalım, ben bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pekala tam bu ocak ayında RTX 2080 Super kartımı geri vermiştim.
6072TL, tam olarak. Sorunsuz gelmişti, RTX 30 serisini duyunca geri yolladım.
O zamanlar dolar 6 gibiydi, biraz üstündeydi ama 6 alalım.
6x700=4200, iki kez 1.2 ile çarparsan (vergiler) 6048TL ediyor.. Aslında 2019 sonu almıştım ondan ucuz olsa gerek. Peki şimdi dolar 7.5 desek, arkadaş ne ara geldik 13K TL'ye :D? Aklım almıyor. İki adet 2080 Super almam gerekecek yani.
Bu ülke bu kafayla giderse gidin yurtdışından bir adamdan alın, mağaza değil, size kişisel bir kargo yollasın vergi yok kafan rahat. Ucuza gelecektir. Ama mal gibi bu mağazalardan alırsak bu fiyata, onlar da azaltacak değil size pahalıya satar. Biz bunu tartışıyoruz ama arkadaşlar, yurt dışında da 3080 stokları yoktu onlar da bu konuyu böyle tartışıyordu: 3080 olmamasının sebebi 3090 çok daha pahalı ve ondan çok daha fazla kar yapıyorlar, ve biz bunu mal gibi alıyoruz. Böyle devam ederse neden yapsınlar? Çok mantıklı bir hareketti, ama ben bir bakıyorum her yere bakıyorum hala bi durup bir dakika neden bu kadar pahalı bunlar diye düşünene rastlamadım.
Stok sorunu olduğu zaman scalperlar fiyatı artırır, resmi satıcılar artırmaz ki? Üstüne biraz kar koyar o kadar. Değil mi? Bizim hepsiburada bile onların scalperları mantığındaysa buna kim dur diyecek?

Arz-talep dengesi olmadığı için fiyatlar bu halde üstüne Çinli arkadaşlar da 1 aylık tatile gidecek ve fiyatlar iyice artacak.

Stok sorunları, pandemi, mining vs.

Stoktayken 8000 - 9000 TL'ye bulabiliyordun, yeniden stoklara gelirse 1 tık daha pahalıya satılabilir ama kesin bir şey diyemem.

Geri
Yukarı