RTX 3080 Ventus 3X 10G OC ve Ryzen 5600X 16 GB RAM CS:GO'da düşük FPS

Gandalfdıgri

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar CS:GO'da tüm ayarları düşürmeme rağmen 350 FPS alabiliyorum Bazen 280 fps düştüğm bile oluyor
internette videolar izliyorum minimum 600 FPS alıyorlar orta yüksek ayarda bende neden böyle bir sorun var hiç anlamıyorum kafam çatlamak üzere yardım eder misiniz?

1tb m2 ssd
16 GB RAM 3600MHz.
Ryzen 5 5600X.
3080 Ventus 3X OC.
Sistemim bunlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar CS:GO'da tüm ayarları düşürmeme rağmen 350 FPS alabiliyorum internette videolar izliyorum minimum 500 600 FPS alıyorlar orta yüksek ayarda bende neden böyle bir sorun var hiç anlamıyorum kafam çatlamak üzere yardım eder misiniz?

1tb m2 ssd
16 GB RAM 3600MHz.
Ryzen 5 5600X.
3080 Ventus 3X OC.
Sistemim bunlar.

1.si bu hiçte düşük bi fps değil
2.si arkada açık olan uygulamalar buna etkili olabiliyor

1.si bu hiç de düşük bir FPS değil.
2.si arkada açık olan uygulamalar buna etkili olabiliyor.

Hocam düşük olmayabilir ama bende 1650 ve i3-10100F var çok daha düşük bir sistem benimle aynı FPS alıyor düşük olmayabilir ama normal demek değil.
2. olabilir 1. saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle CS:GO ekran kartından ziyade işlemci isteyen bir oyun. Sen ayarları ve çözünürlüğü ne kadar düşürürsen işlemciye o kadar yük biner ekran kartına yük binmez. Ekran kartına yük binmesini istiyorsan çözünürlüğü ve grafik kalitesini arttırmayı dene. Ayrıca FPS'iniz gayet normal bilgisayarınız kendisini yormuyor ama eğer sizin dediğiniz gibi 600FPS ile 300 arasında iki katlık bir fark mevcut. 600 FPS alan belki boş bir haritada alıyordur. Sisteminizin ısınma durumunu kontrol edin işlemci belki yanıyordur soğutucu tam monte olmamıştır ya da soğutucunun altındaki plakayı çıkarmamışsınızdır. Ayrıca CS:GO'yu Direct X 9.5 ile başlatmayı deneyin. Isınma değerleri nasıl?

Öncelikle CS:GO ekran kartından ziyade işlemci isteyen bir oyun. Sen ayarları ve çözünürlüğü ne kadar düşürürsen işlemciye o kadar yük biner ekran kartına yük binmez. Ekran kartına yük binmesini istiyorsan çözünürlüğü ve grafik kalitesini arttırmayı dene. Ayrıca FPS'iniz gayet normal bilgisayarınız kendisini yormuyor ama eğer sizin dediğiniz gibi 600FPS ile 300 arasında iki katlık bir fark mevcut. 600 FPS alan belki boş bir haritada alıyordur. Sisteminizin ısınma durumunu kontrol edin işlemci belki yanıyordur soğutucu tam monte olmamıştır ya da soğutucunun altındaki plakayı çıkarmamışsınızdır. Ayrıca CS:GO'yu Direct X 9.5 ile başlatmayı deneyin. Isınma değerleri nasıl?
boş alan değil normal ölüm maçı sırasında alıyor
normal fps si bu yanı ekran kartı ile işlemcinin 550 600
60 65 derece uzun oynayınca bazen 75 oluyor
montajda herhangi bir sıkıntı yok çok şükür
Direct x 9.5 ile nasıl başlatacağım?

yardımcı olabilecek biri varmı bu konuda nedeni ne olabilir

Güncel

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı