RTX 3080 veya RTX 3070 laptop önerisi

YouTube'da bir videoda gördüm Omen 17'de içindeki 1TB hard disk Samsung 980 Pro diyordu alan arkaşlardan kontrol eden oldu mu hiç?

Evet içinde Samsung'un ekte bulunan değerlere sahip 1 TB'lık SSD'si var.
Bilgisayardaki modeli tam olarak şöyle: Samsung MZVL21T0HCLR-00bh1

Dosya Ekleri

• 12.png
    12.png
    258,9 KB · Görüntüleme: 120
Evet içinde Samsung'un ekte bulunan değerlere sahip 1 TB'lık SSD'si var.
Hocam şimdi veya yarın sabah siparişini vermeyi düşünüyorum 3060 ekran kartlı modelin. Bataryası biraz fazla büyük geldi bana açıkçası. Bunun dışında her şeyi güzel sanırım.
Siz memnun musunuz? Soğutması iyi mi? Çok ısınıyor mu? Çok sesli mi?
Konudaki tüm mesajlara bakamadım maalesef, önceden cevap vermişseniz kusura bakmayın :) . Zahmet olmazsa detaylı bilgi verebilir misiniz?

Hocam şimdi veya yarın sabah siparişini vermeyi düşünüyorum 3060 ekran kartlı modelin. Bataryası biraz fazla büyük geldi bana açıkçası. Bunun dışında her şeyi güzel sanırım.
Siz memnun musunuz? Soğutması iyi mi? Çok ısınıyor mu? Çok sesli mi?
Konudaki tüm mesajlara bakamadım maalesef, önceden cevap vermişseniz kusura bakmayın :). Zahmet olmazsa detaylı bilgi verebilir misiniz?

Soğutma iyi, çok ısınmıyor, oyundayken fanlar sesli çalışıyor ama ben kulaklık kullandığım için pek takmıyorum fan sesini. Batarya büyük, batarya büyük olduğu için içinde HDD yuvası yok, sadece 2 tane M.2 SSD slotu var. Şarj adaptörü de neredeyse bir mini PC boyutunda 330watt. Şu ana kadar keşke olsaydı dediğim bir eksiği olmadı. Hayırlı olsun şimdiden. SSD'nin modelini üst mesajda yazdım.

Ben de aradım, HP Support assisant programı ile bakarsanız işlemleri görme şansınız var ve kalibrasyon yapma işlemi var program üzerinde. Bana söylenene göre 3 defa 3'er saat kesintisiz batarya doldurulup bitiriliyormuş.
Bu programdan bilgisayarın ihtiyacı olan çoğu şeyi görüp yapabiliyorsunuz.

Aynen hocam ben de o uygulamayı kullanıyorum lakin orada pil kalibre Et'e tıklayınca edilemedi diyor ve yapman gerekenleri söylüyor (tam şarj edin 3 saat takılı kalsın vs). Manuel kalibra etme var bir de ueefı'den onu da denedim yine olmadı. Bazı adımlar belirtilmiş tam tüketin Memory test ile loopa sokarak sonra tekrar deneyin falan onu da uyguladım 1 kere o da olmadı. Bıraktım artık, bu arada sendeki model de 3060 mı?

Aynen hocam ben de o uygulamayı kullanıyorum lakin orada pil kalibre Et'e tıklayınca edilemedi diyor ve yapman gerekenleri söylüyor (tam şarj edin 3 saat takılı kalsın vs). Manuel kalibra etme var bir de ueefı'den onu da denedim yine olmadı. Bazı adımlar belirtilmiş tam tüketin Memory test ile loopa sokarak sonra tekrar deneyin falan onu da uyguladım 1 kere o da olmadı. Bıraktım artık, bu arada sendeki model de 3060 mı?

Yok hocam bendeki 3070 olan versiyonu. Eğer yapmayı düşünüyorsanız hafta içi HP servisini arayın çok yardımcı oluyorlar.

Yok hocam bendeki 3070 olan versiyonu. Eğer yapmayı düşünüyorsanız hafta içi HP servisini arayın çok yardımcı oluyorlar.
Klavyeden memnunmusun ? Ben tam alışamadım şu yandaki makro tuşları yüzünden sanırım sürekli yanlış tuşa basıyorum :) . Sanırım harici klavye alıcam.

Geri
Yukarı