RTX 3080 vs 6800 XT

Merhabalar şu an ekran kartı almak istiyorum. Yurt dışından baktım buradan bazı sitelerden bakıyordum fiyatı AMD daha uygun geldi. Sizce AMD mi yoksa NVIDIA mı daha avantajlı? Hiç AMD kullanmadım yardımcı olursanız sevinirim.

Ben olsam 3080 alırım sebebleri ise.
1. RTX+DLLS beraber muazzam çalışması.
2. NVIDIA Broadcast: Yapay Zeka Destekli En Gelişmiş Ses ve Video Uygulaması
3. kartların görünüşü çok güzel dikey montaj ile AMD göre daha güzel duruyor.

AMD FPS açısından daha iyi gibi ancak DLSS Nvidia'ya çok ciddi prestij katmakta bunun yanında Ray Tracing'de de daha başarılı Nvidia kartları.

AMD, bu yeni geliştirdiği Fidelityfx Super Resolution olayını kıvırırsa çok büyük avantaj elde eder.

Ancak ben şuanda bu iki kart arasında kalsam 3080'i tercih ederdim. RT ve DLSS nedeni ile. Ama ben sadece saf FPS istiyorum ve de yazılım güncellemelerinde de AMD'ye güvenirim dersen 6800 ileriye yatrım için daha iyi olur.
Bu kadae bir bilgim yok duyduğum kadarı ile dlss gibi bir özellik geliyormuş. Rt 2 sindede var ama nasıl çalışır ne yapar bilmiyorum. Kart olarakda yani illa 3080 değil yani 3080ti yakın bir fiyat bandında bulursam onuda alırım. O yüzden tam bir fikrim yok. Amd hiç kullanmadım ne yapar ne eder fikrim yok ama her 2 kartıda uzun vadede düşünerek alıcağım.
DLSS ile testlerde geçiyor 3080.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dlss olmasada geçmiş. Ben 2k test izlemiştim aralarında bu kadar fark yoktu.

Görsellik açısından derken ne demek istediniz.

Şu an her kart aynı fiyat zaten. Cevabınız için teşekkür ederim.

Bu kadae bir bilgim yok duyduğum kadarı ile DLSS gibi bir özellik geliyormuş. RT 2 sindede var ama nasıl çalışır ne yapar bilmiyorum. Kart olarak da yani illa 3080 değil yani 3080 Ti yakın bir fiyat bandında bulursam onu da alırım. O yüzden tam bir fikrim yok. AMD hiç kullanmadım ne yapar ne eder fikrim yok ama her 2 kartıda uzun vadede düşünerek alacağım.

DLSS olmasa da geçmiş. Ben 2K test izlemiştim aralarında bu kadar fark yoktu.

3080 alın rahatınıza bakın. Saf FPS falan bunlar da NVIDIA'nın önde olduğu şeyler. DLSS varken o kartlar çabuk eskimez.

Ben olsam 3080 alırım sebebleri ise.
1. RTX+DLLS beraber muazzam çalışması.
2. NVIDIA Broadcast: Yapay Zeka Destekli En Gelişmiş Ses ve Video Uygulaması
3. kartların görünüşü çok güzel dikey montaj ile AMD göre daha güzel duruyor.
Kasada dikey montaj yapacak yer yok ama çok haklısınız. Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.
3080 alın rahatınıza bakın. Saf FPS falan bunlar da NVIDIA'nın önde olduğu şeyler. DLSS varken o kartlar çabuk eskimez.
Duymak istediğim cevaplardan çok teşekkür ediyorum .

Geri
Yukarı