RTX 3080'li 5000-5500 TL arası sistem toplama

Bütçe
5000-5500
2K monitörle kullanacağım. 5000-5500 TL arası bütçeyle RTX 3080'li sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı dahil olmayacak şekilde karta uygun darboğaz olmayacak bir sistem önerir misiniz? SSD mevcut SSD istemiyorum. Bütçeyi çok aşmadan yapabilirseniz bence 32 GB RAM daha iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum.
Komik bir başlık olmuş Çünkü sadece RTX 3080 5500 Tlden pahalı. (Derken yanlış okuduğumu farkettim)

2100
1600
500
700
400
500

@unpor
Soğutucu? 3700 X stok soğutucu ile kullanmayı planlamıyorsunuz umarım

Ben önce sistemi alıp stok soğutucu ile çalıştırıyorum. Sonra sıcaklık problemi çıkarsa soğutucu alınır. Arda vakit geçmiş maddi olarak da biraz kendine gelinmiş olur.
Intel daha çok FPS veriyor gibi kararsız kaldım. AMD ucuz fiyata daha yüksek performans sunar derlerdi. Aslında AMD düşünüyordum ama RTX 3080'e. Intel daha mı iyi olur sizce?

Ben zaten Intel fanıyım ama 10700 ile toplamak istedim yukarıdakinden çok daha maliyetli oldu. O yüzden AMD döndüm.

Ben önce sistemi alıp stok soğutucu ile çalıştırıyorum. Sonra sıcaklık problemi çıkarsa soğutucu alınır. Arda vakit geçmiş maddi olarak da biraz kendine gelinmiş olur.

Ben zaten Intel fanıyım ama 10700 ile toplamak istedim yukarıdakinden çok daha maliyetli oldu. O yüzden AMD döndüm.

İnce hesapta Gaming gecelerinden almak istiyorum. Eğer denk gelirse Intel alabilirim daha ucuza gelir ve bütçeyi denk getirebilirim sanırım.

Almak istediğin parça normalin altına düşüyorsa tabi oradan da alabilirsin. İtopya da bazen güzel indirimler yapıyor mesela. Kasa ve sıvı soğutmayı da oradan indirimle almıştım.

Geri
Yukarı