RTX 3080'nin fiyatı

3070'in ederi 3755 TL NVIDIA 4.800 koymuş düşün özel soğutması daha da pahalı yurt dışından getirtmek lazım.

3070 4800 TL mi? E o zaman 3060 veya cıkacak ise 3050 3000 TL civarlarında dolaşır.
Bu kartı bir şekilde yurtdışından aldırıp hediye gibi içeri sokmak lazım buradan alınmaz.

Almanya'da akrabam var. Gelirken bavuluna atsa sıkıntı çıkar mı? Ciddi soruyorum.

@M.Arda Solmaz

Büyük ihtimalle sorun olmaz ama kendime aldım demeleri lazım. Şimdi düşündüm de hediye dersen vergi alırlar kendi ürünüm dersin bir şey ödemeden getirirsin bir taneye bir şey demezler herhalde.

@M.Arda Solmaz

Büyük ihtimalle sorun olmaz ama kendime aldım demeleri lazım. Şimdi düşündüm de hediye dersen vergi alırlar kendi ürünüm dersin bir şey ödemeden getirirsin bir taneye bir şey demezler herhalde.

Onu öğrenmek lazım. Eğer öyle bir şey var ise 3070 getirttireceğim 250 dolar şimdiki ekran kartım desem 150'de ben ekler alırım. 2000 TL'ye satıp 7 bin TL'ye almaktan daha mantıklı.

Arkadaşlar onu boşverin de, devletimizin hali ne olacak.
Amerika'da arkadaşım diyor,
Bizim ailenin geliri 10000dolar, aylık, ortalama gelir ise, oralarda, 6000dolar.
Adamlar yani resmen para birimini saymazsak aynı miktarda parayı alıyorlar, sadece 7.5 katını.
Ben lisede haftalık 70TL alıyorum. Tamam, yabancılarda da lisede bir çocuk haftada 70dolar alsın.
Baba, ben bunu kullanmayacağım biriktireceğim dese 10 haftada RTX 3080 alabilecek.
Ama, bizim ülkede asgari ücretle çalışan arkadaşlar abiler 3 ayda alamayacak. 3 ayda, senin işin var gücün var gelirin var, bir çocuğun harçlığıyla da mı yarışıyorsun? Hem de satın alma gücün ondan daha zayıf. Resmen dünyada hardcore modda doğmuşuz, ülkeyi kalkındırmak bizim nesile mi düştü? 2011'e kadar ekonomimiz gayet iyiydi, suriye felan olaylar başlayınca - başlamadan önce ekonomimiz cidden çok iyiydi, ilk 8'deydik galiba.
Yani, olur evet, 700 dolarlık ürünü 5k tl'ye alırsın, hadi ben RTX 2080 Super'imi 6k tl'ye almıştım, 3080 için geri verdim. Şimdi üstüne 2k tl daha mı koyacağım? Ya da inmesini bekleyip 1k tl daha koyup almayı mı ümit edeceğim? Gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum, bu kadar da olmaz. Bu kadar olmaz, soygun resmen. Böyle bir ülkede yaşayacak olsam aile kurmam evlat yetiştirmem, nereye doğuruyoruz ya, o çocuğun yerinde olmak istemezdim. Vaziyete bak. Tamam Türkiye'yi seviyorum, geçmişimizle gurur duyuyorum, yanlış da anlamayın ama 2-3 senedir adam gibi bir bilgisayar almayı bekliyorum, yeterince kazıklandım, 1100TL'ye X570 PRO CARBON WIFI aldıktan sonra, geri verip 3 ay bekleyince 1400TL'ye X570 UD aldım, X570 UD ne? Tamam, güzel, o da güzel. 1000TL'ye 960GB Corsair MP510 aldım, geri verdim 2080 Super ile birlikte, 3 ay oldu, 1550TL'ye 970 EVO 1TB zar zor alabildim? Şaka gibi. Bilgisayarı almayı ilk düşündüğümde dolar 3.5TL'ydi, tam 3.5. Tam alacağım, 7.5. Çıldırıyorum, Ryzen 4000 takacağım diye X570 aldım, ekran kartı ertelendiği için beklemede kalırken Ryzen 3 3200G aldım. O kadar overkill set, Razer ekipman aldım şimdi doğru dürüst oyun da mı oynayamayacağım? Zaten şimdiden 8800TL ödedik, daha +16GB, +1TB SATA SSD, +RTX 3080, +Ryzen 4000 işlemci var, bütçe 16K. Şaka gibi. Cidden şaka gibi. Hayalimdeki hiçbir şey gerçekleşmeyecek, bunu buraya bırakıyorum ve hayatı yeniden ciddi ciddi düşünmeye köşeme çekiliyorum. Diyecek birşey yok, coğrafya kaderdir.

Geri
Yukarı