RTX 3090 bilgisayar vs Samsung telefon

Hocam DDR5 düşünmüyorsanız, sizi DDR4'te 5800x3D ile minimum 4070 veya RX 6800XT rahat götürür (2. el )

DDR 4 ilen DDR5 arasında çok büyük performans farkı var mı?

Evet böyle cıvıl cıvıl fakat kasalı laptop değil. Yani kasasında klavyesinde farede ekranında RAM'lerde mikrofonda soğutucularda fanlarda falan her yeri RGB olacak.

Üniversite düşüncen varsa ve şehir dışı düşünüyorsan laptop mantıklı ama ben şehirimden ayrılmam diyorsan kur en kralından bir sistem.

Üniversite düşüncen varsa ve şehir dışı düşünüyorsan laptop mantıklı ama ben şehirimden ayrılmam diyorsan kur en kralından bir sistem.

Yani şehrimden ayrılır mıyım bilemiyorum büyük bir ihtimal ayrılmam. Üniversiteyede gitmeyi pek düşünmüyorum meslek okuyacağım.

DDR 4 ilen DDR5 arasında çok büyük performans farkı var mı?
Güzel soru, aslında var ama şöyle de bir problem var ddr5 stabil değil, kimisinin rami düzgün çalışmıyor kimisinin bios sorunları var. Kendi sistemimde cyberpunk 2077 2k ultra native de 60 fps alıyorum sırayla yazarım buraya ama konu gereksiz uzar. Ddr4 alırsanız yeni bir işlemci takamazsınız yani üreticiler süpriz yapmazsa soketin sonu geldi çünkü. Ddr5 ise ddr4 gibi uzun bir süre devam edebilir.

Yani şehrimden ayrılır mıyım bilemiyorum büyük bir ihtimal ayrılmam. Üniversiteyede gitmeyi pek düşünmüyorum meslek okuyacağım.

Kaçak Xiaomi + sistem öneririm ben o zaman.

Güzel soru, aslında var ama şöyle de bir problem var DDR5 stabil değil, kimisinin RAM'i düzgün çalışmıyor kimisinin BIOS sorunları var. Kendi sistemimde Cyberpunk 2077 2K Ultra native de 60 FPS alıyorum sırayla yazarım buraya ama konu gereksiz uzar. DDR4 alırsanız yeni bir işlemci takamazsınız yani üreticiler sürpriz yapmazsa soketin sonu geldi çünkü. DDR5 ise DDR4 gibi uzun bir süre devam edebilir.

Anladım ya 64 GB RAM takmayı düşünüyorum. Ve ayrıca kasa ekran klavye fare falan bembeyaz fakat RGB'li olacak. Ayrıca Wi-Fi desteği çok önemli değil ama Bluetooth olması şart kulaklığım için.

Anladım ya 64 GB RAM takmayı düşünüyorum. Ve ayrıca kasa ekran klavye fare falan bembeyaz fakat RGB'li olacak. Ayrıca Wi-Fi desteği çok önemli değil ama Bluetooth olması şart kulaklığım için.

Hocam 64 GB iyi hoş fakat gereksiz bütçe eksiltir 32 yeter. Aksesuarlar sonradan halledilir de önce sistemi toplamanız daha mantıklı sonra kalan kısmıyla bakarsınız. Beyaz sistem çok güzeldir benim kasamda birkaç şey dışında beyazdır, Siz PC için tam bütçeyi yazın burada birçok kişi sistem toplama konusunda hatrı geçer yardımcı oluruz.

Hocam 64 GB iyi hoş fakat gereksiz bütçe eksiltir 32 yeter. Aksesuarlar sonradan halledilir de önce sistemi toplamanız daha mantıklı sonra kalan kısmıyla bakarsınız. Beyaz sistem çok güzeldir benim kasamda birkaç şey dışında beyazdır, siz PC için tam bütçeyi yazın burada birçok kişi sistem toplama konusunda hatrı geçer yardımcı oluruz.

Vallahi dediğim gibi hocam. Tam olarak bir bütçem yok. Ama tahmini 40-50-60- zorlarsam bir tık 70k ya kadar çıkabilir.

Geri
Yukarı