RTX 3090 FE VRAM'leri tek tarafta mı yoksa iki tarafta mı?

Hiç müdahale etme, gerek yok.
Yalnızca seni şu konuda uyarmam gerek; founders versiyonların en büyük belası fanlarıdır. Çok kolay bozulabiliyorlar ve almak istesen bir var bir yok piyasada. Adet başı 600-700 gibi sayılara satılıyor. Benim bozuldu 1 tanesi, kart 90 dereceleri görüyor ona rağmen işimi görüyorum saatlerce.
Kendi fan ayarlarında kalsın kısacası.

SAÇMALAMAYIN NE OLURSUNUZ YA. Size şunu değiştir şunu yap diyenleri dinlemeyin ya ne olursunuz yeni aldığınız kartın sökeceksiniz düzgün padlerini takacaksınız Çinli çöpünü daha berbat olacak garanti gidecek falan filan. Havalar çok sıcak nem de çok takılmayın sıcaklıklara fan devrini yüksek ayarlayın MSI Afterburner yükleyip kartı SÖKMEYİN.
Katılmıyorum. İce dragon termal pad ile tam yükte vram 105-110 derecelerden 85-90lara düşüyor. Değer veya değmez tavsiye veya değil anlamında yazmıyorum fakat üzerindeki termal padler sandığınız kadar kaliteli değil.

Anladım arkadaşlar teşekkürler, kartın içine dokunmak hiç mantıklı değil. Ne yapabilirim biraz serinlemesi için? Asıl endişem her ne kadar NVIDIA sorun yok dese de 5 yıl sonra falan ne olur acaba?

Diğer sorun ise bu sıcaklık işlemciye vuruyor ve işlemci 95 dereceye çıkıyor (Ryzen 5600, stok soğutucu). Farklı bir soğutucu düşündüm ama stok soğutucudan memnundum şu ana kadar. Yaz sıcakları vuruyor diye tahmin ediyorum.

Yaz mevsimi için karta undervolt yapsam bir zararı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı