RTX 3090 ile R5 5600X kullanmak için OC önerisi

CarryLeMore

Decapat
Daha fazla  
RAM
64 GB 3200 MHz CL16
Ekran kartı
RTX 3090
Anakart
Asus ROG Strix B550-F Gaming
İşlemci
R5 5600X
Merhaba, RTX 3090 ekran kartımı R5 5600X ile kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla 1080p'de darboğaz yapar diyorlar. Nasıl bir OC yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz? Çift monitör 1080p kullanmaktayım. PF360 sıvı soğutma kullanıyorum.

Son düzenleme:
1080p sağlam darboğaz yapar iyi bir overclock yapsan bile garanti %10 darboğaz olacaktır.
mümkün oldukça yapmak ve darboğazı olabildiğince azaltmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz rica etsem

hocam şu anda pek durumum yok yeni işlemci için

Darboğaz kaçınılmaz.
biliyorum ama olabildiğince azaltmam lazım yeni işlemci alamam yardımcı olabilir misiniz

Oynadığınız oyunda ayarları fullemek de bir çözüm olabilir. 9700K/2080 kullandığım zamanlarda bir nebze o şekil idare ettim OC harici. Daha sonra 2080/5600X yapınca bariz büyük bir fark olmuştu tabii(Valorant ve işlemci bazlı oyunlarda daha çok, çoğu oyunu Ultra'da oynuyordum o kartta bile) 😄.

Oynadığınız oyunda ayarları fullemek de bir çözüm olabilir. 9700K/2080 kullandığım zamanlarda bir nebze o şekil idare ettim OC harici. Daha sonra 2080/5600X yapınca bariz büyük bir fark olmuştu tabii(Valorant ve işlemci bazlı oyunlarda daha çok, çoğu oyunu Ultra'da oynuyordum o kartta bile) 😄.

Her şeyi Full'de kullanıyorum hocam ama yetmiyor :(

Refah seviyesi yüksek toplum olsak 5800X-5900X geçiş yapın derdim fakat malumunuz. Kalan tek çare OC/Oyun içi ayar/NVIDIA ayarları üçlüsü kalıyor gibi.

Senin yerinde olsam 5600X satar zorlar 5800x3D alırdım darboğaz diye bir şey neredeyse kalmaz %1-4 civarına düşer yani.
şu anda alamam ne yazıkki ileride r9 serisine geçebilirim ancak şu an idare etmelik destek lazım

Refah seviyesi yüksek toplum olsak 5800X-5900X geçiş yapın derdim fakat malumunuz. Kalan tek çare OC/Oyun içi ayar/NVIDIA ayarları üçlüsü kalıyor gibi.

Bu ayarları nereden bulabilirim veya siz biliyor musunuz yardımcı olabilir misiniz rica etsem. Googleden biraz baktım ama direkt benim aradığım gibi bulamadım arama tarzım da yanlış olabilir.

Bu arada PF360 kullanıyorum soğutma açısından muhtemelen sorun yaşamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı