RTX 3090 model önerisi

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bütçeme uygun modeller şu şekilde:
Zotac: 13 bin TL.
Palit: 13 bin TL.
PNY xlrb: 15 bin TL.
Zotac Trinity: 15 bin 500 TL.

Bütçeyi aşan ama zorlayıp bir şekilde alabileceğim modeller:
Orijinal kasa 3090:16 bin 500 TL.
Gigabyte: 17 bin TL.
ASUS TUF: 17500 TL.

Üsttekilerden biri yeter mi yoksa zorlayıp alttakilerden almak daha mı iyi olur? 20 bin bareminde en üst kasalar (ASUS ROG STRIX MSI vs.) Var ama fazla zorlamak istemiyorum. After Effects gibi şeyleri sorunsuz açmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeme uygun modeller şu şekilde:
Zotac: 13 bin TL.
Palit: 13 bin TL.
PNY xlrb: 15 bin TL.
Zotac Trinity: 15 bin 500 TL.

Bütçeyi aşan ama zorlayıp bir şekilde alabileceğim modeller:
Orijinal kasa 3090:16 bin 500 TL.
Gigabyte: 17 bin TL.
ASUS TUF: 17500 TL.

Üsttekilerden biri yeter mi yoksa zorlayıp alttakilerden almak daha mı iyi olur? 20 bin bareminde en üst kasalar (ASUS ROG STRIX MSI vs.) Var ama fazla zorlamak istemiyorum. After Effects gibi şeyleri sorunsuz açmalı.
Zotac Veya PNY al yeterli fazlasına gerek yok.

En uygunlarindan al. Kartı aldıktan sonra güzel bir termal bakımını yap mutlaka. Bu kartın psb sinin hem arkasında hem önünde bellekler var. Yüksek guc tüketen ve çok ısınan bir kart. Kaliteli termal pedler kullan. Daha sonra kartı undervolt yaparak 300W in altında kullanabilirsin. Bütün bu yazdiklarimi geçen yıl kelepir fiyata aldığım 3080 de yapmıştım. Kart 250W çekiyor GPU 65 bellekler 76 derecede Max.

En uygunlarindan al. Kartı aldıktan sonra güzel bir termal bakımını yap mutlaka. Bu kartın psb sinin hem arkasında hem önünde bellekler var. Yüksek guc tüketen ve çok ısınan bir kart. Kaliteli termal pedler kullan. Daha sonra kartı undervolt yaparak 300W in altında kullanabilirsin. Bütün bu yazdiklarimi geçen yıl kelepir fiyata aldığım 3080 de yapmıştım. Kart 250W çekiyor GPU 65 bellekler 76 derecede Max.
Termal macun olarak bunu buldum ama termal pedlere pek kafam basmadı ne almalıyım?

Termal macun olarak bunu buldum ama termal pedlere pek kafam basmadı ne almalıyım?

Önce belleklerinin üzerindeki pedlerin kalinliklarini öğrenmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı