RTX 3090 model seçimi

Bende öncelikle Asusa karşı son 3 yolda anormal antipati oldu. Her ürünü yakışıklı her ürünü üst düzey gibi görünen ancak öyle olmayan bir firma benim için. Ekran kartına gelecek olursak 4000 serisindeki coil whine önceki serilerdeki bazı soğutma sorunları v2 ile toparlama çalışması beni anormal itti firmadan, ayrıca Msi‘dan pahalı olması da cabası. Suprimi ve strixi elinize alınca Suprimin daha kaliteli olduğu anlaşılıyor bence, Asus kötü değil ama bence kesinlikle Gigabyte Msi arasında. Genelkullanici diye bir kişide servisinin sıkıntısını çekmişti geçenlerde yine.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

teşekkür ederim hocam birde Palit GameRock modeli var sanırım oda üst düzey deniliyor Rog Strix ile aynı performansı verir mi sizce?
Verir hocam. GameRock modeli de Palit markasının üst seviye modeli oluyor. Performanstan kastınız eğer oyunlarda alacağınız FPS ise saydığınız ekran kartlarının arasında hiçbir fark olmaz. Hatta bir markanın düşük seviye modelini bile almış olsanız fark olmayacaktır. Bu model farklarında soğutma, sessizlik değerleri "gibi" değerler asıl fark yaratıyor. Yoksa aşağı yukarı hepsi oyunlarda aynı FPS'i verir. Taş çatlasa 2-3 FPS fark eder yani.

Verir hocam. GameRock modeli de Palit markasının üst seviye modeli oluyor. Performanstan kastınız eğer oyunlarda alacağınız FPS ise saydığınız ekran kartlarının arasında hiçbir fark olmaz. Hatta bir markanın düşük seviye modelini bile almış olsanız fark olmayacaktır. Bu model farklarında soğutma, sessizlik değerleri gibi değerler asıl fark yaratıyor. Yoksa aşağı yukarı hepsi oyunlarda aynı FPS'i verir. Taş çatlasa 2-3 FPS fark eder yani.
Anladım hocam teşekkür ederim bu durumda sıcaklık değeri açısından GameRock / Rog Strix / Suprim X bir sıralama yapacak olsanız hangisi en iyisi Suprim x diyorsunuz sanırım siz

Anladım hocam teşekkür ederim bu durumda sıcaklık değeri açısından GameRock / Rog Strix / Suprim X bir sıralama yapacak olsanız hangisi en iyisi Suprim x diyorsunuz sanırım siz
Hocam Gamerock, Suprim X ve ROG Strix in arasında çok bir sıcaklık farkı olacağını düşünmüyorum. Fakat ben sizin yerinizde olsam tercihimi Asus ROG Strix'den yana kullanırdım. ROG Strix karizması denilen bir şey var yani şimdi :D Fakat söylediğim gibi 3 model de alındığına pişman etmez.

Hocam Gamerock, Suprim X ve ROG Strix in arasında çok bir sıcaklık farkı olacağını düşünmüyorum. Fakat ben sizin yerinizde olsam tercihimi Asus ROG Strix'den yana kullanırdım. ROG Strix karizması denilen bir şey var yani şimdi :D Fakat söylediğim gibi 3 model de alındığına pişman etmez.
Bende aralarında Rog Strix almayı düşünüyorum :) 2. elde 14- 15k bine alınıyor su an acaba diyorum 2. El 3090 yerine 30 bin verip sıfır 4080 mi alsam yada biraz beklesem 2023 te 4080 lerin 2.elleri piyasaya düşer 20k civarlarına onları alabilir miyim acil ihtiyacım yok ama 2023 te fiyatlar artar mı onuda bilemiyorum

Geri
Yukarı