RTX 3070 model seçimi

Evet ben de bunlardan ikisini düşünüyorum ama suprim X hiçbir yerde yok henüz. Yani Gaming X Trio'yu önermiyor musunuz?

Suprim çok pahalı olur. Gaming X Trio soğutma tarafında başarısız olduğu için suprim çıktı. Gamerock öneririm.

Gamerock daha iyi soğutma performansına sahiptir ROG STRIX'den.
Değil, Rog Strix daha iyi. OC rekorunu Rog Strix modeliyle kırmışlar. Ondan sonra da GameRock var Power Limit'ten ötürü. GameRock modeli çok güzel ama doğru.
INNO3D iChill X3 versiyonu da olabilir. O minik fanın ne kadar etkili olduğu hakkında şüphelerim var. Hangisi daha ucuz olursa bence onu alın.
O fanın amacını tasarlayan kişi bile bilmiyordur bence.

Arkadaşlar RTX 3070 modeli almayı düşünüyorum da. Sizce MSI RTX 3070 Gaming X Trio mu yoksa EVGA RTX 3070 FTW3 Ultra mı?

Çok arada kaldım, yardımcı olursanız sevinirim. Ama şöyle bir şey de var MSI RTX 3070 Suprim X stoklara gelirse ben alana kadar, onu da alabilirim Gaming X Trio yerine.

3070 zaten ısınmıyor gördüğüm en ucuz modeller bile sessiz olmasına rağmen 70 derece civarında en fazla. :D Fiyatına bağlı GameGaraj'dan stokların gelmesini bekleyerek mümkünse gamerock, değilse gamingpro falan olabilir ama işte kart zaten ısınmıyor en ucuzunu almaya çalışırdım. Gaming X tiro soğutması iyi falan ama PCB olarak OC potansiyeli vs Gamerock'dan kötü ve gamerock alabileceğin en iyi modellerden neredeyse özellikle tasarımı çok iyi.
Diğerleri de stoklara gelirse ıchıll X4 falan fiyat farkı çok olursa ucuzu alın modele bakmadan hepsi çok iyi çünkü öyle 400-500 TL civarı varsa ucuzu alın.

Hocam RTX 2070 Super Gaming X Trio kullanıyorum 1 seneyi aşkındır. En ağır yükte 60-65 arası değişiyor en sıcak havalarda. Soğutması kesinlikle mükemmel. Malzeme kalitesi de çok iyi ve hiçbir sorun yaşamadım ve daha yeni teknoloji olduğu için benim kartın soğutmasından daha iyi olacağını düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. EVGA modeli eminim Gaming X Trio modelinden kalitelidir fakat garanti konusunda MSI daha iyi. Tabii fiyat farkı da vardır ve EVGA daha pahalıdır diye düşünüyorum. Tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.

Genel olarak 3000 serisinde kartların ısınma sorununu çözmüşler , fakat bazı modellerdeki fan kartı soğutmak için fazla sesli çalışıyor. Kart yine soğuk mu evet ama bu sefer de gereksiz bir fan sesi meydana geliyor. Hem sessiz hem soğuk kart istiyorsanız:

EVGA: FTW, Ultra serisi
ASUS: Rog strix , TUF serisi
MSI: Suprim X
Palit: Gamerock serisi
Gigabyte: Gaming OC , Vision , Aorus serilerini şahsi araştırmalarımla önerebilirim. Ben de 3070 alacağım için bir süredir takipteyim. İnno hakkında tam sağlıklı bir yorum elde edemedim. Uzun süre kullanımda 80 dereceleri gördüklerini söyleyenler var x3 ve x4 chill modellerinde lakin bunda kasa kalitesi,egzoz fan gibi çok fazla etken var. O yüzden ben öneririm ya da öneremem diyemem o konuda.

Geri
Yukarı