RTX 3090 OC versiyonu mu alınmalı?

İşlemcine bağlı ama büyük ihtimal darboğaz yapabilir. 3080 ile bile darboğaz yapıyor youtubedan bakabilirsin.

24 gb ekran kartı alıp oc li mi alsam oc siz mi alsam diye kara kara düşünmek ben şahsımı hüzünlendirdi.

İnanın bana o adamlar karta zarar verecek kadar OC yapsa NVIDIA kullanıcıları ayağa kalkardı bence OC modelini alın hiçbir zarar vermez ekran kartınıza.
Sizce 10900K yeterli olur mu?

Yanlış hatırlamıyorsam i9 10900K OC yapmadan RTX 3080'de bile darboğaza sebep oluyordu.

Beklerseniz iyi olur, PCI-E 4.0 gelecek. Hem de daha performanslı olur. Ama aceleniz varsa 10900K’da gayet güçlü (kişisel görüşüm, tercih sizin).
Bakalım hayırlısı olsun, umarım ekran kartı siparişini verebilirim malum dakikalar içinde stoklar tükeniyor Türkiye saati ile saat 4' de siparişe açılacak.

Seçtiğiniz model hayalimdeki ekran kartı, imkanım olsa düşünmeden alırdım. Şimdiden hayırlı olsun.

Haklı (ben Heath Reise geçtim profil fotoğraf kısmında ) ek olarak OC al frekansları ayarlanıyor ki hiç gerek yok gayet güzel bir OC yapılıyor.
Darboğaz olayını soruyorsun galiba hangi işlemciye sahipsin ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…