RTX 3090 OC versiyonu mu alınmalı?

Sağolun arkadaşlar peki bir şey daha sorayım ekran kartının performansı arttıkça buna bağlı olarak işlemcinin de güçlü olmasını ister mi? Örnek veriyorum kart çok güçlü ve 4K'da işlemci kartı anca besliyor kartın performansı artınca yani overclock yapılınca yine aynı işlemci ekran kartını 4K'da beslemekte zorlanır mı?
İşlemcine bağlı ama büyük ihtimal darboğaz yapabilir. 3080 ile bile darboğaz yapıyor youtubedan bakabilirsin.

Beklerseniz iyi olur, PCI-E 4.0 gelecek. 😁 Hem de daha performanslı olur. 😁 Ama aceleniz varsa 10900K’da gayet güçlü (kişisel görüşüm, tercih sizin). 😁
Bakalım hayırlısı olsun, umarım ekran kartı siparişini verebilirim malum dakikalar içinde stoklar tükeniyor 😄 Türkiye saati ile saat 4' de siparişe açılacak.

Seçtiğiniz model hayalimdeki ekran kartı, imkanım olsa düşünmeden alırdım. Şimdiden hayırlı olsun. 😁

Haklı (ben Heath Reise geçtim profil fotoğraf kısmında :D) ek olarak OC al frekansları ayarlanıyor ki hiç gerek yok gayet güzel bir OC yapılıyor.
Sağolun arkadaşlar peki bir şey daha sorayım ekran kartının performansı arttıkça buna bağlı olarak işlemcinin de güçlü olmasını ister mi? Örnek veriyorum kart çok güçlü ve 4K'da işlemci kartı anca besliyor kartın performansı artınca yani overclock yapılınca yine aynı işlemci ekran kartını 4K'da beslemekte zorlanır mı?
Darboğaz olayını soruyorsun galiba hangi işlemciye sahipsin ?

Geri
Yukarı