RTX 3090 oyun için mantıksız mı?

RTX 3090, Titan RTX in yerini aldı. Yani aslında sadece oyuncuysanız ve 8k oyun hedefiniz yoksa NVIDIA tarafında maksimum olarak RTX 3080 her anlamda yetecektir.

DLSS says hiii. Mütüş bi TekLOnoji :D Upscale eder 4k'da oynar işte ne güzel. Üstüne de çok para vermeyecekse neden olmasın.
Hocam Nvidia zaten AMD'nin üst seviye ekran kartlarına göre o yüzden pahalı. Ben RTX ve DLSS'i tercih ederdim her türlü. Para varsa ve alma şansı varsa alsın derim, ben olsam alırdım. Çok gerekli değil ama neden olmasın?

Upscale nedir hocam?
Yapay zeka düşük çözünürlüğü tahmin ederek çözünürlüğü yükseltiyor. DLSS 2.0 bu konuda çok iyi bir iş çıkartıyor ve neredeyse orijinali ile aynı kaliteyi veriyor. Şöyle söyleyeyim 2k'yı alıyor ve bunu 4k'ya çevirmek istiyor bunun için de o aradaki boşlukları tahmin ederek dolduruyor. Neredeyse gerçek 4k gibi bir görüntü çıkıyor. Hem de performans kaybı az oluyor. RTX3090'ın da 8k dedikleri DLSS yoksa 8k'da 15fps alamaz normal olsa. 4k'dan 8k'ya çekiyor görüntüyü.

Yapay zeka düşük çözünürlüğü tahmin ederek çözünürlüğü yükseltiyor. DLSS 2.0 bu konuda çok iyi bir iş çıkartıyor ve neredeyse orijinali ile aynı kaliteyi veriyor. Şöyle söyleyeyim 2k'yı alıyor ve bunu 4k'ya çevirmek istiyor bunun için de o aradaki boşlukları tahmin ederek dolduruyor. Neredeyse gerçek 4k gibi bir görüntü çıkıyor. Hem de performans kaybı az oluyor. RTX3090'ın da 8k dedikleri DLSS yoksa 8k'da 15fps alamaz normal olsa. 4k'dan 8k'ya çekiyor görüntüyü.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı