RTX 3090 sistem toplama

Bu kadar parayı bilgisi olmayan birisi yatırıyorsa büyük sıkıntı. Ciddi bir troll sezdim. Birincisi MC sunucu olan adam server sistem kullanır. 2. olarak Ryzen her türlü İntel'den üstün. Ayrıca o kadar para veren adam az çok bilgisi olur ki Ryzen dandik diyerek bilgisinin olmadığını tek cümleden anladım. Ryzen fan boyu değilim ki olsaydım FX6300 kullanmazdım.

Ayrıca tecrübelerime bağlı bu paragrafı söylüyorum.

Bu kadar parayı bilgisi olmayan birisi yatırıyorsa büyük sıkıntı. Ciddi bir troll sezdim. Birincisi MC sunucu olan adam server sistem kullanır. 2. olarak Ryzen her türlü İntel'den üstün. Ayrıca o kadar para veren adam az çok bilgisi olur ki Ryzen dandik diyerek bilgisinin olmadığını tek cümleden anladım. Ryzen fan boyu değilim ki olsaydım FX6300 kullanmazdım.

Ayrıca tecrübelerime bağlı bu paragrafı söylüyorum.
Bana da troll gibi geldi. Arkadaş yemin etti ama bilemiyorum. Bir de sunucu toplanıyorsa Xeon veya EPYC serisi bir işlemci kullanılması taraftarıyım.

Bana da troll gibi geldi. Arkadaş yemin etti ama bilemiyorum. Bir de sunucu toplanıyorsa Xeon veya EPYC serisi bir işlemci kullanılması taraftarıyım.
Bu zamanlarda yeminin bir değeri kalmadı hocam. Şahsen en yakın arkadaşım mantıksız bir şeye yemin etse gene inanmam.

Sunucu kurulması şartsa çiftli sistem kurulumu yapabiliriz aslında. @267345 (Diğer ismiyle Intel Pentium) önerdiği kasada "Phanteks Power Splitter" aparatı ile güç kaynağı bölünerek tek kasada çift sistem kurulumu yapılabiliyor. Alt kısımda 4750G ve 32GB bellekli sunucu, üstte de ana bilgisayar olur. Yalnız daha önce de belirttiğim gibi çok çok iyi bir internet olmadan bunun ev ortamında yapılması anlamsız.

Ya yemin ederim Allah Allah. Bana mesajı şu kanka ben sistem toplayacağım bana yardım et RTX 3090 olsun dedi. Ben ne bileyim Minecraft sunucusunun ne gerektirdiğini. Ben oynamayacağım sonuçta neden bana kızıyorsunuz?

Ben fazla anlamasamda 2000 kişilik sunucuyu herhalde arkadaşlarıyla oynamak için açmıyodur herhalde. Bir kere o kasa hiç kapanmamalı, 2: interneti gitse 2000 kişi sunucudan atılır (elektrikde gidebilir), 3: elektrik faturası zaten kasanın fiyatı kadar gelir bir kaç aya (eğer gerçekten en az 1000 kişi düzenli sunucuda kalırsa), 4: Bu kasayı isteyen arkadaş kaç yaşında? 😀

Harbiden ciddiyseniz 2000 kişilik sunucu zaten kasadan olmaz, hiç uğraşmasın kendine sunucu alsın. Üstüne oyuncu kasası işini görür.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı