RTX 3090 kartlı sistem toplama

Sadece oyun mu oynayacaksiniz yayin yapmayi vs dusunuyor musunuz? Secenek cok ben olsam sahsen beklemezdim 5900x ve rtx3090 i guzel bi x570 anakartla birlestirir keyfime bakardim. Ucuza kacmadiginiz surece diger parcalarda satin alirken ellerindeki stoklara gore sizi yonlendirirler. Bence oyle bi sistem icin zaten guc kaynagi gibi parcalari corsair tarzi high end bir markadan almalisiniz. Sadece ssd olarak samsung oneririm uzun vadede performans kaybi daha az oldugu icin.

Bu sogutmayı teknik olarak benım sıstemde kullanabilirmiyim. Tavsiye edermisiniz performansını ve kalitesi

Bu sogutmayı teknik olarak benım sıstemde kullanabilirmiyim. Tavsiye edermisiniz performansını ve kalitesini.
guzel fakat kasa tercihinizi buna gore yapmalisiniz cok ufak bir kasada sikinti olabilir.

Sadece oyun mu oynayacaksiniz yayin yapmayi vs dusunuyor musunuz? Secenek cok ben olsam sahsen beklemezdim 5900x ve rtx3090 i guzel bi x570 anakartla birlestirir keyfime bakardim. Ucuza kacmadiginiz surece diger parcalarda satin alirken ellerindeki stoklara gore sizi yonlendirirler. Bence oyle bi sistem icin zaten guc kaynagi gibi parcalari corsair tarzi high end bir markadan almalisiniz. Sadece ssd olarak samsung oneririm uzun vadede performans kaybi daha az oldugu icin.
Ana kart olarak *Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero AM4 X570 ana kart alacağım.

Evet yayın yapmayıda düşünüyorum. PSU için neyi önerirsiniz

1-
Corsair Professıonal Hx-1200 1200W Moduler 80+ Platınyum 135Mm Fanlı Psu-CP-9020140-EU
2-ASUS ROG THOR 1200W 80+ Platinum Full Modüler OLED Ekranlı PSU

Ana kart olarak *Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero AM4 X570 ana kart alacağım.

Evet yayın yapmayıda düşünüyorum. PSU için neyi önerirsiniz

1-
Corsair Professıonal Hx-1200 1200W Moduler 80+ Platınyum 135Mm Fanlı Psu-CP-9020140-EU
2-ASUS ROG THOR 1200W 80+ Platinum Full Modüler OLED Ekranlı PSU

SSD: Peşin alacaksanız yurt dışından almak daha ekonomik.
PSU: Yukarıda verdiğim Be-Quiet (Alman malı) dışında, diğerleri de çok iyidir. Bunlardan şaşmayın.
  • FSP Platinum
  • Corsair HX serisi
  • Asus ROG PSU
  • Seasonic
Kasa: Rastgele bir kasa seçtim. Tavsiye biraz anlamsız. Donanımın yanında sizin göz zevkinizle de ilgili biraz. Daha öznel bir seçim. 2021 yılında da artık. İşime yaramaz demeyin ne alırsanız alın. Kasanın ön panelinde bir Type-C girişi olsun. Corsair 4000D. Stoğa girerse Be-Quiet.
RAM: O konuda çok bilgli değilim. Kendi kullandıklarımdan memun kaldığım için. G-Skill diyorum. Hynix firması üretiyor.

Sıvı Soğutma:
  • NZXT Z63, yeni çıktı. Yakında Türkiye'ye de gelir. Çok güzel bir model olduğunu düşünüyorum.
  • Yurt içinden Corsair de alabilirsiniz.
  • Bir de Asus var.
Not: Mesut Çevik de RTX3090 sistem toplamış. Belki incelersiniz.
Anakart: Asus Croshair daha iyi bir seçim. Yukarıda verdiğimi üzerinde SSD soğutma için fan değil. Pasif soğutma bloğu var diye koydum. Croshair VIII de öyle zaten.

Son düzenleme:
SSD: Peşin alacaksanız yurt dışından almak daha ekonomik.
PSU: Yukarıda verdiğim Be-Quiet (Alman malı) dışında, diğerleri de çok iyidir. Bunlardan şaşmayın.
  • FSP Platinum
  • Corsair HX serisi
  • Asus ROG PSU
  • Seasonic
Kasa: Rastgele bir kasa seçtim. Tavsiye biraz anlamsız. Donanımın yanında sizin göz zevkinizle de ilgili biraz. Daha öznel bir seçim. 2021 yılında da artık. İşime yaramaz demeyin ne alırsanız alın. Kasanın ön panelinde bir Type-C girişi olsun. Corsair 4000D. Stoğa girerse Be-Quiet.
RAM: O konuda çok bilgli değilim. Kendi kullandıklarımdan memun kaldığım için. G-Skill diyorum. Hynix firması üretiyor.

Sıvı Soğutma:
  • NZXT Z63, yeni çıktı. Yakında Türkiye'ye de gelir. Çok güzel bir model olduğunu düşünüyorum.
  • Yurt içinden Corsair de alabilirsiniz.
  • Bir de Asus var.
Not: Mesut Çevik de RTX3090 sistem toplamış. Belki incelersiniz.
Anakart: Asus Croshair daha iyi bir seçim. Yukarıda verdiğimi üzerinde SSD soğutma için fan değil. Pasif soğutma bloğu var diye koydum. Croshair VIII de öyle zaten.
Merhaba

İlgilenip cevap verdiginiz için teşekkür ederim.

Sıvı sogutma da 3lu fan olanları daha iyi sogutuyor mudur.

Merhaba

İlgilenip cevap verdiginiz için teşekkür ederim.

Sıvı sogutma da 3lu fan olanları daha iyi sogutuyor mudur.
Merhaba, sisteminiz çok güzel olur umarım. Şimdiden iyi günlerde kullanın. Aralarında büyük bir fark yok. İki fanlı Z63 140MM daha iyi soğutur muhtemelen. Üç fanlı olan 120MM de aynı oranda soğutur. Fan sesi biraz daha az olur. Hava geçirme potansiyeli iki fanlının daha yüksek. Azıcık maksimum sesi yüksek olur sadece.

Dosya Ekleri

• Z63.png
    Z63.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 27
  • z73.png
    z73.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 35

Dostlar hangisini tercih edeyim. Birde 1200w - 1500w arasında fark varmıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı