RTX 3090 vs RX 6900 XT

Videolarda RTX de kapalı, DLSS de kapalı. DLSS kapalı halde aralarında bu kadar büyük fark var.

Ek olarak 3080 Ti çıkacak 6900XT'ye karşılık.

3090, 8K oyun ve iş için çıkarılmış.

6900 XT ile 6800 XT arasında bile doğru düzgün fark yok o fiyat farkına bakınca. Parası olan ve 3080 Ti beklemeyen zaten 3090 alır ki 3090 alan adam sadece oyun için almıyordur. 3D render, mining, yayın vs gibi konularda 3080/3090 fark atıyor genelde. Ben olsam şu an alacağım en tepe kart 3080 olurdu ama onun da 4K veya 8K'da kullanmak için daha fazla çikitaytlı modelleri veya 3080 Ti'ı beklerdim. Bu arada 6900 XT harbi gereksiz kart bence... 🤭🤭
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İncelemesi var.

Peki 8K performansında RTX 3090'nın daha iyi olması GDDR6X bellekler burada çok büyük fark yaratıyor. Ek olarak RT performansı olarak kayda değer şekilde RTX 3090 önde ve DLSS açılınca zaten bu fark iyice artıyor.

Zaten 3090 alan adam ya parası olduğu için alır ya da iş için alır. Oyun içinse 3080 Ti'ı beklemek veya 3080 almak daha mantıklı. Saf güç olarak bu nesilde AMD tarafı daha güçlü olsa bile ben NVIDIA kart önermeye devam edeceğim. Çünkü RTX performansı daha iyi ve DLSS gibi çok güzel teknolojileri var. AMD DLSS gibi bir teknolojiyi NVIDIA gibi yaparsa RTX merakı olmayan birine önerebilirim. Onun dışında NVIDIA kart önermeye devam edeceğim.
Aynen NVIDIA en iyisi be mükemmel.

Geri
Yukarı