RTX 3090’a Sahip Steam Kullanıcılarının Sayısı, RX 6000 Serisi Karta Sahip Olanlardan Fazla

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
RTX-3090.jpg

Steam Donanım Anketi’ne göre, AMD bu nesilde NVIDIA’nın baya bir gerisinde kalmış gibi görünüyor. Oyuncu donanımlarıyla aşina olanların bileceği gibi, grafik kartı piyasasında uzun yıllar boyunca bir NVIDIA hakimiyeti mevcuttu. Ancak AMD son yıllarda çıkarttığı fiyat/performans açısından başarılı grafik kartlarıyla, aradaki makası kapatmaya başlamıştı. Ama bu durum yeni nesil ekran kartlarıyla birlikte tersine dönmüş gibi […]

Devamı: RTX 3090’a Sahip Steam Kullanıcılarının Sayısı, RX 6000 Serisi Karta Sahip Olanlardan Fazla
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Nvidia'nın daha çok sattığını düşünüyordum fakat bu kadarını beklemiyordum.

Geçen yıl Nvidia'nın RTX 3000 serisindeki satış oranının, AMD'nin GPU pazarındaki pazar payını "düşürebileceğini" söylediğimde bana hakaret eden, küçümseyen hatta aklı sıra (kaç kuruşluk aklı olduğunu siz tahmin edin) aşağılayan bir üye vardı. O nerede şu anda?

Her tarafta "aMeDe sÜrÜcÜsÜ kÖtÜ mOruQQ DLSS 10 bAsıyOO" tipler yalan yanlış cazgırlık yaptığı için normaldir.
Kesinlikle AMD Hater değilim ama DLSS 2.0 bence FSR'den daha kaliteli çalışıyor.

Bir ara FSR'nin her oyunda çalıştırabilmenin yolu bulunmuştu sanırım, eğer gerçekse DLSS'den harika olurdu tabii.

Kesinlikle AMD Hater değilim ama DLSS 2.0 bence FSR'den daha kaliteli çalışıyor.

Bir ara FSR'nin her oyunda çalıştırabilmenin yolu bulunmuştu sanırım, eğer gerçekse DLSS'den harika olurdu tabii.
Evet bir program sayesinde her yerde çalışıyor. Program ismini unuttum şu an.
2.0 farkı, FSR güncellemesi çok basit bir yazılım olduğu için bence ileride arayı kapatacaktır kalite konusunda.
Aynı zamanda mevcut oyunlara ekleme kolaylığı da var, Nvidia üreticilere parayı basmasa şu ana kadar oyunların en az %30-40'ında görmüştük bile.
5700 XT kullanıcısı olarak AMD sürücüsü = 💩 ve DLSS alternatifi olmayan bir teknoloji ayrıca NVIDIA'daki RTX performansı AMD'ye göre daha yüksek.
Ben de 5700XT kullandım, 6000 serisinin 5000 ile alakası yok. Sırf 5000'de sorun vardı diye 6000'e sorunlu demek akıl işi değil.
DLSS alternatifi var, FSR. Hem de DLSS gibi donanımsal zorunluluğu yok.
Her yerde tutturulmuş RT performansı diye, aha benim 100+ oyunum ve 2070S kartım var, sor bana kaç oyunum RT destekli? Sıfır. Kaç oyunum DLSS destekli? 2. Kullanıyor muyum? Hayır. RT oyunum yakında olacak, buna rağmen kullanmayacağım. 1080P'de bile zar zor 50-60 FPS alabiliyorsan RT açmanın ne anlamı var? Tüm ayarları ultraya çek kullan.
Geçen yıl Nvidia'nın RTX 3000 serisindeki satış oranının, AMD'nin GPU pazarındaki pazar payını "düşürebileceğini" söylediğimde bana hakaret eden, küçümseyen hatta aklı sıra (kaç kuruşluk aklı olduğunu siz tahmin edin) aşağılayan bir üye vardı. O nerede şu anda?
Onların hiçbiri ortalıkta gözükmez hocam, 3060 çıkarken en az 6 olacak dediğimde beni linçleyenler şu an ortalıkta yok. 11. Nesil Intel'in FX'i olacak dediğimde beni linçleyenler görünmezliği bulmuş galiba :D.

Son düzenleme:
5700 XT kullanıcısı olarak AMD sürücüsü = 💩ve DLSS alternatifi olmayan bir teknoloji ayrıca NVIDIA'daki RTX performansı AMD'ye göre daha yüksek.
Ben de mobil platformda 5600M kullanıyorum. Sürücü konusunda sonuna kadar haklısınız. Laptopta Freesync Premium var ancak o kadar FPS kaybı yaşıyorum ki sürücü yüzünden, Radeon Software yazılımı içermeyen bir sürücü kullanıyorum. Dolayısıyla hiçbir özelliği kullanamıyorum. Hiçbir sürücüsü bir işe yaramıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı