RTX 4050 laptopta bütün oyunlarda FPS düşmesi

Bende RDR de bir ara düzelmişti. Sonra yine olmaya başladı. Muhtemelen driverlarla alakalı. Diğer oyunlarda çok sıkıntı yaşamadım. Cyberpunk, Batman Arkham Knight falan.

Ben de RDR de sorun yaşamıyordum. Bende genellikle kolla oynarken sorun olduğunu fark ettim. Klave ve mousedan oynarken takılma olmuyordu.

Ben de RDR de sorun yaşamıyordum. Bende genellikle kolla oynarken sorun olduğunu fark ettim. Klave ve mousedan oynarken takılma olmuyordu.
Rdr de Saint Denis şehrinde takılma olmuyor mu hiç?

@Lemvo hocam bu konuya bir bakabilir misiniz?

Öncelikle, geç döndüğüm için kusura bakmayın. Intel işlemciniz olduğundan ThrottleStop indirin TS bench yapın sonra limits kısmını SS atın buraya. Throttle nedenine bakalım ona göre soruna ve sorunun çözümüne değinelim. Ve cihaz modeli ve marka belirtir misiniz limitlemeleri belirlemek adına.

Öncelikle, geç döndüğüm için kusura bakmayın. Intel işlemciniz olduğundan ThrottleStop indirin TS bench yapın sonra limits kısmını SS atın buraya. Throttle nedenine bakalım ona göre soruna ve sorunun çözümüne değinelim. Ve cihaz modeli ve marka belirtir misiniz limitlemeleri belirlemek adına.
1713191751534.png

HP VICTUS 16 R0029NT modeli.

Öncelikle, cihaz PROCHOT etkisine girip thermal throttle yemiş ve bundan dolayı frekans kısmış 99 dereceye ulaşarak işlemci. HP işlemciyi soğutmaya gücü yetmediği için power limitlemelerini devreye sokmuş. İşlemci ve ekran kartında PL1 etkili olmuş ve aynı zamanda işlemcide PL2 power limiti etkili olmuş. Kısaca işlemciyi sınırlandırmak adına power limitler devreye girmiş ve anca öyle işlemciyi frekans kısmaya itmiş. Ve BD PROCHOT etkisine girmiş cihaz, ve sizde BD PROCHOT tiki kilitli gözüküyor, o limiti kapatamayacağız gibi duruyor. HP de Advanced BIOS kapalı olduğundan BD PROCHOT kapatamazsınız. Power limitleride kaldıramazsınız maalesef victuslarda power durumu EC olduğundan. 93 W max çekmiş, ve thermal etkisinde kalıp power limitlemeleri devreye girmiş, Power Limit değerlerine bakmak için TPL sekmesini de bir atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı