RTX 4050 laptopta oyunlarda FPS düşüşü var

İşletim sistemi
Windows 11

yusuf0715

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
512 GB m2
Ekran kartı
RTX4050
İşlemci
i5-13500h
Arkadaşlar, laptop ilk alındığında yani yaklaşık 1 hafta önce Valorant ilk testimde 250-340 FPS arası almıştım en yüksek ayarlarda ve mutlu oldum. Son zamanlarda LoL'de düşmeye başladı, Outlast'ta düşmeye başladı. Sürücüler güncel hali. Mevcut bilgisayara sadece Outlast'ı açmadı diye Windows Visual C++ diye bir şey indirdim. Onunla alakalı olabilir mi? Ne yapmam lazım LoL 200 FPS sabitlenmiyor o derece. Orta ayarlarda. Valorant en yüksek ayarlarda 180-250.

Hocam hp victus 15 10 ya göre sıkıntılı diye biliyorum sıkıntı derken performansı kastetmiyorum ısınma sorunu olarak bu fanların daha çok çalışmasına sebep olur buda fps düşürür bence bir teknik servise tanış

Prize bağlı şekilde mi oynuyorsun LoL'ü.
Evet öyle oynuyorum.

Hocam HP Victus 15 10 ya göre sıkıntılı diye biliyorum sıkıntı derken performansı kastetmiyorum ısınma sorunu olarak bu fanların daha çok çalışmasına sebep olur bu da FPS düşürür bence bir teknik servise tanış.

Isınma sorunu yoktu ilk aldığımda ancak hiçbir zarar görmedi PC 1 haftada böyle oldu. 77 derece gördüm Valorant için. Bu değerler 60-70 arasıydı galiba.

Evet öyle oynuyorum.

Isınma sorunu yoktu ilk aldığımda ancak hiçbir zarar görmedi PC 1 haftada böyle oldu. 77 derece gördüm Valorant için. Bu değerler 60-70 arasıydı galiba.

Microsoft Store'den Omen Gaming Hub'ı indirip performans ayarına getirip dener misiniz belki LoL'de modu değiştiriyordur oto bende HP Victus 16 kullanıyorum bende öyle oluyordu.

Geri
Yukarı