Çözüldü RTX 4050 sistemde Cyberpunk 2077 ayarları nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Spikexz

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Nvidia RTX 4050M
İşlemci
Ryzen 7 7735HS
RTX 4050 laptop için Cyberpunk 2077 de grafik ayarlarım nasıl olmalı oyun 1080p de RTX'i en ufak ayarını açsam 6 GB VRAM yetmiyor ve fareyi oynattığımda takılma yapıyor buna nasıl bir ayar verebilirim ki hem RTX açayım hem kasmasın VRAM darboğaza girmesin?

Çözüm
Görüntü ölçeklendirmeden DLSS seçeneğini aktif et. Dengeli mod seçili kalabilir. Biraz altında kare oluşturma var onu da aç.

RT için benim 3060 6 GB için kullandığım ayarlar aşağıdaki görselde olduğu şekilde. 60 FPS üzeri alman lazım bu ayarlar ile. Biraz daha yüksek FPS istersen yalnızca gölgelendirmeyi açık bırakıp, aydınlatmayı kapatabilirsin.

dlss.png
Görüntü ölçeklendirmeden DLSS seçeneğini aktif et. Dengeli mod seçili kalabilir. Biraz altında kare oluşturma var onu da aç.

RT için benim 3060 6 GB için kullandığım ayarlar aşağıdaki görselde olduğu şekilde. 60 FPS üzeri alman lazım bu ayarlar ile. Biraz daha yüksek FPS istersen yalnızca gölgelendirmeyi açık bırakıp, aydınlatmayı kapatabilirsin.

dlss.png

Çözüm

Eki Görüntüle 2073465

Hocam bir de DLSS input lag yapıyor ekran kartı ms i arttırıyor. 60 90 mslere çıkıyor kart.

Rekabetçi oyun oynuyor olsan bu söylediğin önemli olurdu ama single player bir oyunda pek önem arz etmiyor. Ayrıca 60 MS çok yüksek bir değer de değil. Bugün TR serverı olmayan herhangi bir rekabetçi oyunda alacağın ortalama bir değer. DLSS varken açmamak mantıksız.

Geri
Yukarı