RTX 4050'li laptoplar alınır mı?

Bütçe
30.000
Daha fazla  
Merhaba Gaming laptop almayi düsünüyorum. RTX 4050'li olanlar digerlerine göre bazen daha ucuz olabiliyor ama arkadaslarima sordugumda kesinlikle önermiyorlar. "sonu 50 ile biten kötüdür" diyorlar. Haklilar mi? İllaki 4060 mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sonu 50 ile bitenler bütçe modeli oluyor, 60 ile bitenler de orta segment oluyor. Eğer ultra grafik takıntınız yoksa ya da render almıyorsanız, RTX 4050 yaklaşık 3.5 4 yıl size gayet yeterli gelecektir. 50 kötü 60 iyi çok doğru bir algı değil.

Hocam 50 ile bitenler kotu demek saçma. En düşük seviye ama kotu değil. 3050 ve 2050 rezaletti ama 4050 bence kesinlikle alınabilir bir kart. 4060 alirsaniz daha yuksek performans alirsiniz tabii ki ama aradaki fark 3 4 binden fazlaysa degecegini dusunmuyorum.

Selamlar. Öncelikle aradaki farka kesinlikle değeceğini söyleyerek başlamak istiyorum. Tabii ki bütçe meselesi. Paranızın yettiğini almak zorundasınız ama performans olarak birçok videoyu youtube üzerinde bulabilirsiniz.

RTX 4050'li bir sisteme sahibim fiyat/performans yorumu yapamam, fiyatlara o kadar hakim değilim ama GTX 1050, RTX 2050 ve 3050'den kat kat güçlü. Kas gücü sanırım 3060'a yakın ama Frame Generation ile harika işler yapıyor gerçekten. Onun dışında RTX ailesi bazında değerlendirirsek elbette diğer üyeler daha güçlü ama bence 4050'de yeterince iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı