RTX 4060 8 GB alınır mı?

Madem yetersiz, o zaman çöpe at kartını. Çok bilmiş gibi konuşmuyorum, sen ezbere bilgilerle konuştuğun için beni öyle görüyorsun.

Yetersiz kalıyorsa hiç kimse almasın bu kartları, herkes 40-50 bin liralık sistemler dizsin. Nasılsa yetersizmiş bu kartlar. 1080p için birçok oyunda yeterli. Çok yeni çıkan birkaç oyunda yetersiz kalabilir. Buna Last of Us örneğini verebilirim hatta. O tür bir oyunda sorun yaşatabilir ama genel olarak gayet yeterli. Üst düzey bir oyunculuk istiyorsan bu kartlarla işin yok zaten, git top level kartlar al. @DuckEag

Dediğim gibi yetersiz görüyorsan çöpe at kartını, burada boş boş oradan buradan gördüğün bilgilerle gelme. Youtube'da onlarca test var, git izle. Gayet rahat oynatıyor hep.

Ben geçen sene aldım ve keşke AMD alsaymışım diyorum. Ayrıca benim kafadan birinin yorumunu görüp almamıştım. Yıl olmuş 2023 gayet de yetersiz kalıyor, VRAM'den dolayı FPS drop yaşatan bir ton oyun sayarım şu anda. Çok biliyomuş gibi konuşuyorsun.
Onlar hangi oyunlar hocam? Bizzat 6600 kullanıyorum kart bırak 4060'ı 3060 8 gb gücünde. Rdr2 denedim Cp2077 Days Gone Gow gibi tonla oyun denedim. Öyle çok bir fps drop yaşamadım. Yaşanan takılmaların 99'u gpu gücünden kaynaklı ucu ucuna yetiyor çünkü. Mesela Gow'da 1 2 kez takıldı o kadar. Cp'de direkt aktı zaten hiç takılmadı bile oyun. İlerleyen dönemlerde ne olacağının garantisi yok ama şuanda Re4 remake dahi ultrada oynatıyor. Kısaca sallamayın.

Onlar hangi oyunlar hocam? Bizzat 6600 kullanıyorum kart bırak 4060'ı 3060 8 GB gücünde. RDR2 denedim CP2077 Days Gone GoW gibi tonla oyun denedim. Öyle çok bir FPS düşmesi yaşamadım. Yaşanan takılmaların 99'u GPU gücünden kaynaklı ucu ucuna yetiyor çünkü. Mesela GoW'da 1 2 kez takıldı o kadar. Cp'de direkt aktı zaten hiç takılmadı bile oyun. İlerleyen dönemlerde ne olacağının garantisi yok ama şu anda RE4 remake dahi ultrada oynatıyor. Kısaca sallamayın.

Hocam benim 8 GB ekran kartı MW2 de ucu ucuna yetiyor ve drop yiyorum bence 8 GB ekran kartları alınmayacak kadae kötü değil ama alternatifi varsa en az 12 GB alınmalı.

Hocam benim 8 GB ekran kartı MW2 de ucu ucuna yetiyor ve drop yiyorum bence 8 GB ekran kartları alınmayacak kadae kötü değil ama alternatifi varsa en az 12 GB alınmalı.
Zaten öyle hocam. MW2 ben de oynuyorum oyun genel olarak sıkıntılı. Online modu için konuşuyorum hikaye modunu bilmiyorum. Online'da ultra oynatıyor kartın gücü yetse sorun olmaz da. Eğer sizde 6600 kullanıyorsanız biraz da kartın gücünden o. Yetmeyebilir. Ama evet 1440p oynayacaksanız ve 3 5 yıl kart değişmem ben diyorsanız 12 gb lazım.

Zaten öyle hocam. MW2 ben de oynuyorum oyun genel olarak sıkıntılı. Online modu için konuşuyorum hikaye modunu bilmiyorum. Online'da Ultra oynatıyor kartın gücü yetse sorun olmaz da. Eğer sizde 6600 kullanıyorsanız biraz da kartın gücünden o. Yetmeyebilir. Ama evet 1440p oynayacaksanız ve 3 5 yıl kart değişmem ben diyorsanız 12 GB lazım.

Hocam 3060 6 GB kullanıyorum yanlış olmuş Online hikaye fark etmiyor oyun ultrada 8 GB VRAM yiyor e benim laptopta oyundan atıyor maalesef.

Hocam 3060 6 GB kullanıyorum yanlış olmuş Online hikaye fark etmiyor oyun ultrada 8 GB VRAM yiyor e benim laptopta oyundan atıyor maalesef.
Laptopta normal. 6 gb VRAM yetersiz. 8 gb Cod gibi optimize özürlü bir oyuna bile yetiyorsa bir süre daha yeter. Vram sınırını aşmak her oyunda çok kötü sonuçlar doğurmuyor gpu güçlüyse. Re4'te falan çok aşıyor mesela VRAM limitini.

Laptopta normal. 6 GB VRAM yetersiz. 8 GB CoD gibi optimize özürlü bir oyuna bile yetiyorsa bir süre daha yeter. VRAM sınırını aşmak her oyunda çok kötü sonuçlar doğurmuyor GPU güçlüyse. RE4'te falan çok aşıyor mesela VRAM limitini.

Evet maalesef bir aptallık yaptım zamanında 3080 sistem parasına gidip laptop aldım hala kafamı duvarlara vuruyorum.

Yetersiz ise insanlar nasıl 8 GB kartlarda sorunsuz oyun oynuyorlar? O zaman 8 GB kart alanların hepsi şikayet eder, piyasadan bütün 8 GB kartları toplarlardı. Uydurmanın lüzumu yok. 1080P için 8 GB birçok oyun için yeterli düzeyde. Yüksek olsa elbette daha iyi olur fakat ''8 GB ekran kartı alınmaz'' çok saçma bir cümle. Sen niye aldın o zaman? Almadan önce senin kafadan birinin yorumunu görüp almasaydın?

Ekran kartında önemli olan tek şey bellek değildir. Önemli olan GPU gücü. O zaman 4060 yerine RX 580 alsın, o da 8 GB nasıl olsa. Değil mi?

Lütfen üç beş yerde ezbere yorum görüp 8 GB ekran kartı alınmaz gibi içi boş cümleler kurmayın. RX 6600'lü sistem aldım, birçok oyunda 1080p için yetiyor. Hadi? Hani yetmiyordu? Birçok oyunda 1080p ultra ayarlarda 60 FPS üstünde akıcı bir deneyim elde edebiliyorum. Eee?

Şuna eminim, birçok oyunda test bile etmediniz kartı. Neye göre yetersiz diyorsunuz mesela ne sorun yaşadınız? Eminim ki forumda üç beş kişiden bu yorumu görüp haa demek ki öyleymiş deyip burada
Madem yetersiz, o zaman çöpe at kartını. Çok bilmiş gibi konuşmuyorum, sen ezbere bilgilerle konuştuğun için beni öyle görüyorsun.

Yetersiz kalıyorsa hiç kimse almasın bu kartları, herkes 40-50 bin liralık sistemler dizsin. Nasılsa yetersizmiş bu kartlar. 1080p için birçok oyunda yeterli. Çok yeni çıkan birkaç oyunda yetersiz kalabilir. Buna Last of Us örneğini verebilirim hatta. O tür bir oyunda sorun yaşatabilir ama genel olarak gayet yeterli. Üst düzey bir oyunculuk istiyorsan bu kartlarla işin yok zaten, git top level kartlar al. @DuckEag

Dediğim gibi yetersiz görüyorsan çöpe at kartını, burada boş boş oradan buradan gördüğün bilgilerle gelme. Youtube'da onlarca test var, git izle. Gayet rahat oynatıyor hep.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AL İZLE AL AL İZLE AL

O RX 6600 ile

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AL İZLE AL AL İZLE AL
O rx 6600 ile demek nasıl bir kafa hocam??? 4060 6600'den bi 15 20 fps daha fazla veriyor bunu biliyorsunuz değil mi??? Bekleyin ben de bir test atayım bakalım durum nasılmış. 4060 testi mi 6600 testi mi istiyorsun seç birini.

Onlar hangi oyunlar hocam? Bizzat 6600 kullanıyorum kart bırak 4060'ı 3060 8 gb gücünde. Rdr2 denedim Cp2077 Days Gone Gow gibi tonla oyun denedim. Öyle çok bir fps drop yaşamadım. Yaşanan takılmaların 99'u gpu gücünden kaynaklı ucu ucuna yetiyor çünkü. Mesela Gow'da 1 2 kez takıldı o kadar. Cp'de direkt aktı zaten hiç takılmadı bile oyun. İlerleyen dönemlerde ne olacağının garantisi yok ama şuanda Re4 remake dahi ultrada oynatıyor. Kısaca sallamayın.
Kaç sene önceki oyunlardan bahsediyorsunuz. Onları ben de oynadım sorunsuzca. Ama yeni çıkan oyunlarda 8GB VRAM artık hararet yapıyor.

O rx 6600 ile demek nasıl bir kafa hocam??? 4060 6600'den bi 15 20 fps daha fazla veriyor bunu biliyorsunuz değil mi??? Bekleyin ben de bir test atayım bakalım durum nasılmış. 4060 testi mi 6600 testi mi istiyorsun seç birini.
O yanlışlıkla kalmış orda onu silmeyi unutmuşum.

Halen sallamayın demiş. RE4 Remake'de high 2GB filan oynadınız galiba :D. Açın izleyin.

Geri
Yukarı