RTX 4060 8 GB VRAM 1080p için yeterli mi?

xxyusuf

Picopat
Daha fazla  
RTX 4060 8 GB VRAM yetrerli mi?
Hep 1080p oynayacagım. 8 GB yetersiz diyorlar. Bilgilendirir misiniz? Bir de kac yil goturur beni? 1080p orta ayarlarda 60FPS yeterli olur benim icin ama şu an olan oyunları ultrada oynamak istiyorum. Simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 4060 8 GB VRAM yetrerli mi?
Hep 1080p oynayacagım. 8 GB yetersiz diyorlar. Bilgilendirir misiniz? Bir de kac yil goturur beni? 1080p orta ayarlarda 60FPS yeterli olur benim icin ama şu an olan oyunları ultrada oynamak istiyorum. Simdiden teşekkürler.

Hocam kesinlikle yeter arkadaşlar bomboş abartıyorlar sadece 1080p Ultra için 3 1080 high için minimum 6-8 yıl ömrü var.

RTX 4060M kullanıyorum ve Forza Horizon 5'te ayarları Extreme'e aldığınızda düşük VRAM uyarısı ile droplanmaları karşılıyorsunuz, keza CoD Warzone gibi oyunlarda da 8 GB VRAM artık eriyip gidiyor. Ancak bu Windows 7 ciler ile Windows 10'cular gibi bir tartışma, burada asla cevabını bulamazsınız. Burada sabaha kadar oturup 8 GB VRAM'in neye göre kime göre ve kaç yıl yeterli olduğunu tartışabiliriz ve kimse kimseyi ikna edemez.

Ayarlari bir kademe dusurursek sorun cozulur mu? Bir de cok sık mı takılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlari bir kademe dusurursek sorun cozulur mu? Bir de cok sık mı takılıyor?

Ultra'da sorun yok, Extreme'de benim gördüğüm var. Açıkçası bunu tecrübe etmeyen insanların ahkam kesmesini de anlamıyorum. Yani ekran kartını 2-3 yıla yenilerim derseniz 8 GB'ı alıp geçin ancak ben sistemi uzun yıllar kullanacağım diyorsanız bence daha yüksek VRAM'li modellere bakmakta fayda var ki sıfır kart almak çok da şart değil.

Ultra'da sorun yok, Extreme'de benim gördüğüm var. Açıkçası bunu tecrübe etmeyen insanların ahkam kesmesini de anlamıyorum. Yani ekran kartını 2-3 yıla yenilerim derseniz 8 GB'ı alıp geçin ancak ben sistemi uzun yıllar kullanacağım diyorsanız bence daha yüksek VRAM'li modellere bakmakta fayda var ki sıfır kart almak çok da şart değil.

RTX 4060M ile masaüstü asıl versiyon olan ekran kartı arasında yüzde 10 fark var bu arada hiç RTX 4060 kullanmadım evet fakat uzun zamandır bilgisayar tamircisinde çıraklık yapıyorum bozulan parçaları test ederken denk geliyorum burada açtığım konularda sadece yüzde yüz emin olamazsam size soruyorum.

4 yıl orta ayarlara kadar göturse yeter 1080p.

Rahat götürür alın.

Geri
Yukarı