RTX 4060 beklenmeli mi?

Kairay

Kilopat
Merhaba, sistem toplamayı düşünüyorum. 2K monitör dahil en fazla 30000 TL bütçem var. Ağustos ayında almayı düşünüyorum. 3070'li bir sistem mi almalıyım yoksa 4060'ı beklemeli miyim?

Hocam vallahi doların nasıl seyredeceğini bilmediğimiz için almak en iyisi , kısa bir süre sonra seçimler var dolar daha da artar gibime geliyor yurt dışında yeni model çıkınca eskisi ucuzluyor bizde ikisi de pahalanıyor anlamadık gitti.

RTX 40 serisi yeni çıkacak kartlar özellikleri aşırı kırpılarak geliyor. Ne alacaksan al sonra hayal kırıklığı olur.

Ben de sizin gibi bu düşünceler içindeydim sonra Nvidia'nın 4060-4070 gibi serileri tanıtacağı lansmanı Nisan'ın 10'undan sonra (Tam tarihi unuttum) yapacağını öğrendim. Lansmanı yapsalar zaten Türkiye'ye kartların gelmesi 2 hafta sürüyor ondan sonra hazır sistemlere girmesi de sürüyor, zaten 14 Mayıs'ta seçim var o arada seçim sonucuna bağlı olarak ya da bağlı olmayarak fena şekilde kur oynayabilir, zamlar gelebilir bunları düşündükçe vazgeçtim. Şuan 2. el RTX 3070TI-3080-3080TI alıp onunla bir sistem oluşturmaya çalışıyorum.

Fiyat baremi açısından size uymayacaktır. Minimum 18-19'a geleceğini düşünürsek,toplayacağınız sistem dengesiz olacaktır. 3070TI daha kullanışlı ve hesaplı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı